» Vaiguvos Pijaus Stulginskio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vaiguvos Pijaus Stulginskio koplyčiaTai privati mūrinė koplyčia Vaiguvos miestelyje Kelmės rajone. Apie 100 kv. m ploto maldos namai stūkso atokiau nuo miestelio centro, pastatyti vietos gyventojo P. Stulginskio pastangomis nuosavame sodybiniame sklype prie gyvenamojo namo. Statinys su įspūdingų matmenų šventoriaus vartais, stogo bokšteliais su kryžiais, tradiciniu bažnytiniu interjeru, vieta vargonams dar pavadinamas bažnyčia.Vaiguvos gyventojas P. Stulginskis (g. 1960 m.) – smulkus ūkininkas, dešimtį savo gyvenimo metų pašventęs koplyčios statybai. Iš pradžių pastatė savo 25 arų sklypo kieme nedidelę 4 kv. m koplytėlę. Ją buvo pašventinęs klebonas. Čia žmonės ateidavę giedoti gegužinių pamaldų. Tačiau ši koplytėlė šeimininkui pasirodžiusi per maža. Vėliau, neturėdamas statybos projekto ir specialaus išsilavinimo, pats išmūrijo didžiulį koplyčios pastatą, padarė altorių, sumeistravo kryžius ir visą kitą atributiką.Mažoji koplytėlė tapo tik prieangiu prie apsidės. Pasak paties savininko, atlikti visus šiuos darbus jam padėjo Dievas, tik koplyčioje dirbdamas po 16–18 valandų per parą pasisemdavo jėgų. Užbaigta apie 2008 m.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Vaiguva [3]
Adresas: Aukštoji g. 5, 86404 Vaiguva, Vaiguvos sen., Kelmės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kiaušinių dekoravimas nagų laku..... dar vienas kiaušinių marginimo būdas, kuris geriau tiktų ne tiems kiaušiniams kuriuos valgysite, bet tiesiog tiems kurie bus panaudoti žaidimams, sakykim ridenimui lauke ar pan..
Dviejų raidelių OK atsiradimo versijos!..... pritarimo posakio OK išsireiškimo atsiradimo versijų yra labai daug. Manoma, kad jis anglų kalboje atsirado 19 amžiuje..
Chuck Norris..... turbūt sudėtinga būtų atrasti žmogų, kuris "nepažinotų" - Volkerio, Teksaso reindžerio arba nebūtų girdėjęs garsiųjų Chucko Norriso faktų