» Vadaktų Šv. Agotos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Vadaktų Šv. Agotos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Vadaktų miestelyje, prie Šeduvos-Krekenavos kelio. Vadaktuose 1744–1773 m. veikė jėzuitų misija. Jėzuitai buvo įsirengę koplyčią. Dvaro savininkai Juozas Juodkevičius ir Bogumila Juodkevičienė 1797 m. pastatė medinę bažnyčią. Jai paaukojo 29 margus žemės ir 1000 talerių (1350 sidabro rublių vertės).

Dvaro savininkai Agota Liudkevičienė ir Zigmantas Liudkevičius 1883 m. pastatė dabartinę mūrinę bažnyčią. 1890 m. gegužės 22 d. ją konsekravo vyskupas Mečislovas Paliulionis.

Bažnyčia turi klasicizmo bruožų, yra stačiakampio plano (20,5 × 12 m), su vienu fasado bokštu, vienanavė. Įrengti 3 altoriai. Mažame šventoriuje (35 × 35 m) yra kapinės, žema raudonų plytų mūro varpinė su dviem varpais. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vytauto g. 2, 82272 Vadaktai, Sidabravo sen., Radviliškio r. sav.
Tel: (422) 47 740
Bažnyčią supa Vadaktų miestelio kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 9.00.
Šiokiadieniais – Pagal susitarimą.
Šeštadieniais – Pagal susitarimą.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ilgiausias tiltas senovėje..... Kaip pasakoja Istorijos instituto Etnologijos skyriaus vedėjas dr. Žilvytis Šaknys, nors Grigaliaus kalendorius buvo įvestas 1586 m., tačiau nuo 1800 m. carinės Rusijos valdomoje Lietuvos dalyje v
6 įkvepiančios idėjos šiltajam sezonui..... Su pavasariu ateina ir noras į kasdienybę įnešti daugiau spalvų, o vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra spalvoti papuošalai. Šiuo metu spindintys visur – nuo TikTok’o iki garsiausių Europos m
Piešimas ant vandens..... įspūdingas piešimas ant vandens - ebru menas - nuostabiai atrodo