» Užpalių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Užpalių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvėTai cerkvė stovinti Užpalių miestelyje, Utenos rajone. Cerkvė Užpaliuose pastatyta rusų kolonistams, kurie buvo apgyvendinti vietoje ištremtų 1863 m. sukilimo dalyvių. Vilniaus generalgubernatorius Michailas Muravjovas skyrė lėšas statyboms.

I pasaulinio karo metu pastatas nukentėjo, pamaldos nutrauktos, 1920 m. atnaujintos. 1937 m. buvo 475 parapijiečiai. 1944 m. pastatas apgriautas. 1945 m. liko apie 200 parapijiečių, pati parapija įregistruota 1947 metais. Nors 1948 m. vasarą Utenos vykdomojo komiteto nutarimu parapija panaikinta, o cerkvė paversta žirnių sandėliu, bet gruodį cerkvė grąžinta tikintiesiems.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Utenos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Užpaliai [2]
Adresas: Vytauto g. 9A, Užpaliai, Užpalių sen., Utenos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Skurbutėnų koplyčia
Skurbutėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie meškas, lokius..... Ar žinote, kad 2015 m. Biržų rajone, medžiotojų įrengtoje šėrykloje kurioje sumontuota kamera, buvo užfiksuota rudoji meška.
Kiaušinių dažymas natūraliais dažais..... Manyčiau visiems norisi kad.. būtų kuo natūraliau ir sveikiau, tad.. šių metų velykiniai kiaušinių marginimo atradimai.. natūraliais dažais..
Ar žinai įdomybės..... tai ar žinai kokia seniausia skulptūra pasaulyje? o parkūras? tiubeteika? koks šokis laikomas populiariausiu pasaulyje? nežinai? :O mes irgi nežinojome, o dabar žinome ir jums siūlome sužinoti :)