» Utenos Šv. Sergijaus Radonežiečio cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Utenos Šv. Sergijaus Radonežiečio cerkvėTai Utenos mieste stovėjusi cerkvė, kuri buvo pastatyta 1869 m. ir sudegė 1941 m. birželio 20 dieną. Cerkvė buvo pastatyta prasidėjus sparčiam miesto augimui. Pagrindinės cerkvės statybų rėmėjas buvo G. Biriukovas, kuris skyrė 1200 rublių.

Cerkvė pašventinta 1869 m. lapkričio 14 dieną. Cerkvę aptarnaudavo šventikas iš Užpalių. 1909 m. vasario 2 d. cerkvės pašonėje įsikūrė Šv. Sergijaus brolija bei našlaičių prieglauda. 1914 m. cerkvėje lankėsi Maskvos patriarchas Tichonas.

Per I pasaulinį karą cerkvė buvo suniokota. XX a. trečiojo dešimtmečio pradžioje buvo atliktas remontas, 1927 m. cerkvę pašventino Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Eleuteriušas (Bogojavlenskis). 1941 m. birželio 20 d. cerkvė buvo padegta ir sudegė, o plytos panaudotos kitų pastatų statyboms. Nauja Utenos Viešpaties Pakilimo į dangų cerkvė pastatyta 1989 metais.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Utenos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Utena [8]
Neišlikę pastatai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Mįslės pastabumui..... įdomių bei linksmų paveiksliukų rinkinukas tema - Iš kurios pusės pažiūrėjus? - pastabumo lavinimui :)
Gyvenimo realybė..... pusiau juokais o gal ir nee... 10 būdų kad kišenės būtų pilnesnės
Grupė - Axom..... tai trys žavios juodaplaukės: Ina, Solveiga ir Jūratė. "Ne savanaudiškas noras išpopuliareti