» Uoginių Šv. Marijos Magdalietės koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Uoginių Šv. Marijos Magdalietės koplyčiaTai koplyčia, esanti Uoginių kaime, Kupiškio rajone, į pietvakarius nuo Antašavos. Koplyčia pasiekiama iš kelio  124  Kupiškis–Vabalninkas–Biržai  Uoginiuose, pavažiavus 2,8 km pro Adomo Petrausko etnografinį muziejų. Priklauso Antašavos Šv. Hiacinto (Jackaus) parapijai.

Šv. Marijos Magdalietės koplyčia pastatyta Uoginių kaimo kapinėse. Kaip ir kitose kapų koplyčiose, čia būdavo šarvojami mirusieji, laikomos gedulingos mišios. Uoginių koplyčioje 1803–1807 m. mišias laikydavo poetas kunigas Antanas Strazdas.

Koplyčia pastatyta 1716 m. Ji yra valstybės saugomas vietinės reikšmės paminklas, 1997-12-31 įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Tai viena iš Lietuvoje paplitusių daugiakampių medinių koplyčių, kurių tolimais prototipais laikytinos šešiakampės ir aštuonkampės mūrinės barokinės bažnyčios, o artimesniais – baroko ir klasicizmo epochų medinės centriškojo bei ištęsto tūrio daugiakampės bažnyčios. Šios tūrinės formos buvo pamėgtos liaudies meistrų.
Uoginių koplyčia aštuonkampio plano, ties pagrindiniu įėjimu pristatytas žemesnis už pagrindinį tūrį ir atviras dvišlaitis prieangis (2,25x2,67 m).

Varpinę atstoja ant prieangio įtaisytas nedidelis keturkampis bokštelis su jame pakabintu varpu. Koplyčios viršūnes puošia kaltiniai kryžiai. Pastatas vertikaliai apkaltas lentelėmis, durys plačios, dvivėrės, langai puošnūs, su dekoratyviais antlangiais-karnizais. Priekyje – memorialinė lenta, įamžinusi Uoginiuose kunigavusį Antaną Strazdą.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Kupiškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kupiškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Karjero g. 4, Uoginiai, Kupiškio sen., Kupiškio r. sav.
Koplyčią supa Uoginių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Laura Zerebeski menas..... Laura Zerebeski - menininkė - dailininkė iš Vankuverio (Vancouver, Kanada). Išsiskirianti įdomiais, ryškiais piešiniais, kurie dvelkia novatorišku, eksperimentiniu žaismu spalvomis..
Viskas apie šv. Kūčias..... Kūčios tai šventė, Kalėdų išvakarės.. kurių metu išsivaduojama iš tamsiojo meto. Ši šventė tapatinama ir su krikščioniškąja – kūdikėlio Jėzaus gimimo išvakarėmis. Kūčių ritualiniam valgymui nuo se
Kiek dienų liko iki naujųjų metų?..... laikas nestovi vietoje .. tai ar žinote kiek dienų liko iki NAUJŲJŲ metų? nežinote... tai dirstelkite ir sužinosite :))