» Tytuvėnų Kristaus Gelbėtojo koplyčia-mauzoliejus

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Tytuvėnų Kristaus Gelbėtojo koplyčia-mauzoliejusTai koplyčia stovinti Kelmės rajone, Tytuvėnų miestelyje, S. Romerienės gatvėje.

Viena iš Tytuvėnų regioninio parko lankytinų vietų. Koplyčia 1997-12-31 įtraukta į Kultūros paveldo registrą.

Koplyčia pastatyta 1853 m. Hieronimo Przeciszewskio rūpesčiu mirusiai žmonai Celinai. Koplyčios rūsiuose palaidoti Tytuvėnų ir Pagryžuvio dvarų valdytojai bei jų artimieji: Roch Przeciszewski, Aloiza Zienkowicz, Hieronim Przeciszewski, Burba Kazimiera Przeciszewska, Amilkar Przeciszewski, Jozef Romer, Izydor Romer. Paskutinieji Tytuvėnų dvarininkai Sofija ir Eugenijus Romeriai 1941 m. ištremti į Kuibyševą. Eugenijus Romeris mirė tremtyje 1943 m. Ten ir palaidotas bevardžiame kape Nr. 1737. Žymi dailininkė Sofija Romerienė mirė 1972 m. San Adelėje, Kanadoje.

Spėjama, kad koplyčios projekto autoriumi galėjo būti Paryžiaus dailės akademijos profesorius Fulgentas Rimgaila, kuris suprojektavo 1859 m. pastatytus už 7 km nuo Tytuvėnų esančius Pagryžuvio dvaro rūmus.

Romantizmo laikotarpio koplyčios statinys aštuonkampis, vientiso tūrio, vieno aukšto su laidojimo rūsiu. Koplyčia uždengta kupolu, virš kurio iškeltas medinis kryžius su dekoro elementais. Pagrindinis įėjimas įrengtas pietvakarių pusėje. Į koplyčią veda tašytų akmenų pakopų laiptai su atraminėmis mūrinėmis tinkuotomis sienutėmis šonuose. Sienučių aukštis sutampa su viršutinės aikštelės paviršiumi. Sienos, langai ir karnizai dekoruoti. Langai ir durys - gotikos stiliaus. Koplyčia buvo aptverta originalia čerpėmis dengta tvora.Į laidojimo rūsį patenkama nusileidžiant mediniais laiptais, atkėlus koplyčios grindyse medinį dangtį.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Tytuvėnai [5]
Adresas: S. Romerienės g. 9, 86486 Tytuvėnai, Tytuvėnų sen., Kelmės r. sav.
Prie koplyčios netoliese yra Tytuvėnų miesto kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Migonių piliakalnis..... piliakalnis Kaišiadorių rajono savivaldybės teritorijoje, į šiaurę nuo Migonių kaimo (Kruonio seniūnija). Pasiekiamas iš plento Kruonis – Jieznas (KK129)
Proto mankšta - pasimankštiname?..... ... įdomių galvosūkių, mįslių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas, juk pavasaris :)
Kiaušinio svajonė..... Yra sakoma: jei labai tiki savo Svajone, jinai būtinai išsipildys... Bet, dar yra sakoma: jei kažkam papasakosi savo svajones, jos deja - neišsipildys. Ar tikit jūs tuo? Aš net nežinau..