» Turgelių Šv. Felikso de Valua koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Turgelių Šv. Felikso de Valua koplyčia
Turgelių Šv. Felikso de Valua koplyčia © vietoves.lt

Tai mauzoliejinė Kobylinskių šeimos koplyčia, stovinti Turgelių kaimo veikiančiose kapinėse, Šalčininkų rajone, 18 km į šiaurę nuo Šalčininkų, prie kelio į Mikniškes. Koplyčia yra architektūros paminklas, įtrauktas į LR Kultūros vertybių registrą.

Dvarininkų Jozefo ir Kotrynos Kobylinskių šeimos memorialinė koplyčia pastatyta 1850 m. Kobilinskiai į šias vietas atkeliavo 1834 m., įsigiję Merkinės dvarą. Koplyčia stūkso Turgelių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos kapinių kalnelyje gausių palaidojimų apsuptyje. Turgelių bažnyčios statybos metais XX a. pradžioje koplyčioje buvo laikomos pamaldos.

Koplyčia pavadinta trinitorių ordino įkūrėjo Felikso de Valua (pranc. Félix de Valois) vardu.

Koplyčios statinys yra rotondinio tūrio, su kupolu, darnių formų, vėlyvojo klasicistinio stiliaus pastatas su priestatais. Rotondinę koplyčią gaubiantis kupolas užbaigtas kvadratiniu bokšteliu, o du žemesni stačiakampiai priestatai dengti dvišlaičiais stogeliais. Vietinė statybinė medžiaga – lauko akmenys klasicistinį statinį papildo liaudiška išraiška.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šalčininkų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Turgeliai [2]
Adresas: Tylioji g. 7, 17285 Turgeliai, Turgelių sen., Šalčininkų r. sav.
Koplyčią supa Turgelių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žilvinas Žvagulis..... Vo pasakyk, ar tu ateisi, Suklykus pempe ant dirvono? Aš tau runkelę vel išteisiu, Ir mūsų meilė bus be muonų..
DRUSKININKŲ Kalėdinė eglutė ir dekoracijos 2017..... kalėdinės dekoracijos 2017-aisiais metais, vienam, turbūt nesuklysiu parašydama.. didžiausių Lietuvos sveikatingumo miestų
Proto mankšta - pasimankštiname?..... ... įdomių galvosūkių, mįslių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas, juk pavasaris :)