» Tulpiakiemio Rudominų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Tulpiakiemio Rudominų koplyčiaTai koplyčia–mauzoliejus – laidojimui skirta koplyčia, stovinti Ukmergės ir Kėdainių rajonų paribyje, Siesikų seniūnijoje, Tulpiakiemio kaimo veikiančiose kapinėse, 3 km į pietryčius nuo Pagirių, 1,5 km į pietus nuo kelio 4807 Ukmergė–Petronys–Tulpiakiemis–Pagiriai. Kapinės įsikūrusios atokiau nuo gyvenvietės, iš pietų pusės, jų sklypas apsodintas medžiais, aplinkui driekiasi atviri dirbami laukai.

Mūrinė koplyčia, manoma, pastatyta 1861 m., joje buvo įrengtos Rudominų šeimos kapavietės. Apie tai byloja priekiniame fasade virš statinio durų išlikęs užrašas lenkų kalba, antkapinė lenta. Rūsyje buvusios kapavietės seniai išplėštos, yra likusios lentos su čia kelių palaidotųjų vardais.

Koplyčia šiuo metu apleista, nenaudojama. Kasmet minima Visų šventųjų diena šalia koplyčios (dėl krentančio tinko, įkritusių grindų interjeras avarinės būklės), dalyvauja Pagirių kunigas.

Tulpiakiemis priklausė Pagirių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijai. Lietuvoje prasidėjus Atgimimui, vietos gyventojų pastangomis koplyčia buvo aptvarkyta (taisytas stogas, perklotos grindys), joje prie kilnojamo altorėlio vyko Vėlinių pamaldos. Ant stogo dar stovėjo puošnus geležinis kryžius.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Naujasėdžiai, Siesikų sen., Ukmergės r. sav.
Koplyčią supa Tulpiakiemio kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai vasaros proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai vasaros proga, primink savo draugams.. kad vasaros nepražiopsotų, darbų verpete :)
3 būdai kaip romantiškai pasipiršti..... Restoranai uždaryti. Kino teatrai uždaryti. SPA neveikia. Lauke būtinos kaukės! Viskas, kas galėtų būti romantiškų piršlybų vieta – sugadinta. Ką tokiu atveju daryti? Kaip romantiškai pasipiršti n
Ką reikia žinoti perkant kietąjį diską?..... nusprendėte nusipirkti kietąjį diską, bet nežinote koks tiks ar kokio norite? Nebėda, viską jums paaiškinsiu kuo papraščiau