» Truskavos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Truskavos koplyčiaTai medinė koplyčia, esanti Kėdainių rajone, Truskavos miestelio kapinėse, jų pietrytiniame pakraštyje, už 150 m į pietus nuo Truskavos Šventosios Dvasios bažnyčios. Parapijai nepriklauso. Apie 2010 m. klebono Simo Maksvyčio rūpesčiu koplyčia, iki tol tarnavusi kapinių sandėliu, buvo sutvarkyta, joje kasmet minimos Vėlinės.

Truskavos kapinių koplyčia pastatyta 1860 m. klebono Vinco Prialgausko rūpesčiu ir lėšomis. Kapinės buvo aptvertos akmenų tvora, medinė koplyčia stovėjo ant akmenų pamato, joje buvo altorius ir šv. Jurgio paveikslas. 1854 m. klebonas V. Prialgauskas pastatė ir bažnyčios priestatą, skirtą bažnyčios patarnautojams.

Manoma, kad klebonas buvo stropus ūkininkas, nestokota permainų jo laikais, tvarkant klebonijos ūkinius pastatus. V. Prialgauskas (kai kuriuose šaltiniuose Prialgauskis) gimė 1817 m., buvo Truskavoje 1848–1849 ir 1850–1854 m. administratorius, vikaras, 1854–1884 m. klebonas, mirė Truskavoje 1884 m. Manoma, buvo palaidotas šiose kapinėse.

1944 m. liepos mėn. sudegus Truskavos bažnyčiai, šv. Mišios buvo laikomos kapinių koplyčioje, kol bažnyčia 1945 m. buvo įrengta buvusioje šv. Vincento prieglaudoje.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Truskava [2]
Adresas: Truskavos g. 2, 58462 Truskava, Truskavos sen., Kėdainių r. sav.
Koplyčią supa Truskavos miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie mikrobangų krosneles..... Ar žinote, kad mikrobangų krosnelės veikia efektyviausiai kai sušyla. Jei prieš šildydami maistą paliktume mikrobangų krosnelę veikti tuščią 3 sekundėms, tai sumažintų bendras energijos sąnaudas i
Eilėraščiai apie lietų..... Lietus plonom stiklinėm kojom, Po visą sodą bėginėja. Lazdyno žalsvos šakos moja, Džiaugsmingai krūpčioja alėja....
Menas iš musių..... MENAS iš musių... kartais, atrodo žmonės nušoka nuo proto, bet kaip bebūtų jei jau menas kuriamas, ir koks jis bebūtų, visų pirma turi būti matomas, kad arba išliktų arba pražūtų, kaip nevykęs. Ka