» Traupio Šv. Onos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Traupio Šv. Onos bažnyčia
Traupio Šv. Onos bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Traupio miestelyje, prie Raguvos–Kavarsko kelio, Nevėžio dešiniajame krante. Neoklasicistinė, turi neobaroko bruožų. Traupio dvaro savininkai Jurgis Mikalavičius ir Petras Mikalavičius pastatė medinę bažnyčią.

Jai išlaikyti dovanojo Divanavos, Kantumiškio ir Kuklėnų kaimo žemes. Vyskupas Albertas Radvila 1515 m. kovo 31 d. ją konsekravo Šv. Mikalojaus titulu, įsteigė parapiją. 1730 m. pastatyta nauja bažnyčia. Nuo 1777 m. veikė parapinė mokykla. 1832 m. bažnyčiai priklausė Maciūnų, Pusbačkių ir Vičiūnų kaimai. Policija 1885 m. prie Traupio bažnyčios pastebėjo statybinių medžiagų ir pradėjo tardymą.

Už neteisėtą pinigų rinkimą naujai bažnyčiai statyti 3 valstiečiai nubausti po 25 rb. 1887 m. gautas leidimas statyti bažnyčią. Klebono Juozapo Butvilos iniciatyva 1892 m. pastatyta dabartinė plytų mūro bažnyčia. Ją konsekravo vyskupas Gasparas Cirtautas. Bažnyčia turėjo 36 dešimtines žemės. Klebonas Stanislovas Šliogeris 1908 m. atnaujino bažnyčios altorius, pastatė naują kleboniją. Per Pirmąjį pasaulinį karą vienas varpas išvežtas į Rusiją. Klebonas Domininkas Tuskenis-Tuskevičius 1928 m. kapitališkai suremontavo bažnyčią, 1930 m. išspausdino dažniausiai giedamų giesmių knygelių, platino blaivybės idėjas, globojo katalikiškas organizacijas.

Tarpukariu veikė parapijos biblioteka, vargonininkas Petras Sližys subūrė stiprų bažnyčios chorą (jis 1924, 1928 ir 1930 m. dalyvavo dainų šventėse, vykusiose Kaune).

Bažnyčia neoklasicistinė, turi neobaroko bruožų, stačiakampio plano (41,5 × 16 m), su aukštu fasado bokštu. Yra 3 altoriai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame palaidoti Traupio klebonai: Juozapas Bautvila (1836–1899), Stanislovas Šliogeris, Adolfas Bausys, Steponas Galvydis.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Anykščių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Jaunimo g. 1, Traupis LT–29293 Anykščių r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 9.00 val.
Šeštadieniais: 11.00 val.
Šiokiadieniais:
17.00 val. (nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 30 d.)
16.00 val. (nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.)

ATLAIDAI:
Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimesnį sekmadienį), 9 val.
Šv. Onos (titulo) – liepos 26 d. (keliama į sekmadienį),
Šv. Mykolo arkangelo – rugsėjo 29 d., 9 val. (keliama į sekmadienį),
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d. (keliama į sekmadienį),
(keliama į III advento sekmadienį ir jungiama su rekolekcijomis šeštadienį, 11 val., sekmadienį 9 val.)
Šv. Kalėdos – gruodžio 25 d., 6, 9 val.
Gavėnios rekolekcijos – IV gavėnios šeštadienį, 11 val., sekmadienį, 9 val.
Kristaus Prisikėlimas (Velykos), 9 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip skraidina olimpinę ugnį?..... Kauno dienos žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad į lėktuvą olimpinė ugnis atgabenama specialioje kapsulėje, kuri panaši į aliejinę lempą. Šią kapsulę užpatentavo Tarptautinis olimpinis komitetas
Kiaušinių dažymas graikiško riešuto kevalais..... Taigi šiemet, bandžiau patikrinti ar galima ir kokią kiaušinio spalvą galima išgauti graikiškų riešutų žaliais kevalais, kurie aišku tik pradžioje būna žali, po to jie pajuosta
10 klausimų svetainės, specialiesiems pedagogams ir logopedams, kūrėjoms..Ši svetainė visų pirma yra skirta specialiesiems pedagogams ir logopedams. Tačiau mums labai smagu, kai čia užsuka ir pradinių klasių ar dalykų mokytojai. Girdėjome gražių atsiliepimų ir iš mamyčių lū