» Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia
Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti Trakuose, netoli Lukos ežero. Pamaldos laikomos lietuvių ir lenkų kalbomis. Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas trims Trakų kunigams išlaikyti 1409 m. paskyrė Bezdežo valsčių (Pinsko apylinkėse). Žygimantas Senasis 1524 m. prie Trakų parapinės bažnyčios įsteigė prepozitūrą (valdymas katedros klebono teisėmis). Jai išlaikyti paskirta Eišiškių parapija.

XVI a. bažnyčia buvo gotikinė, halinė, bebokštė. Per karą 1655 m. apgriauta. Po 1670 m. suremontuota. 1700 m. iš pietų pristatyta Remerių šeimos koplyčia. XVIII a. pradžioje per Šiaurės karą bažnyčia gerokai apgriauta. Iki 1719 m. atstatyta ir rekonstruota: pristatyti bokštai, paaukštinta centrinė nava, bažnyčia įgavo baroko bruožų. 1794 m. bažnyčia sudegė, 1796 m. ir vėliau restauruota, 1822, 1840, 1858 ir 1867 m. remontuota.

1900 m. žaibas uždegė bažnyčią. 1902 m. aptvertas šventorius. Bažnyčia turi gotikos ir baroko architektūros bruožų, netaisyklingo stačiakampio plano, dvibokštė, trinavė, su trisiene apside. Šoninių navų galuose – zakristija ir koplyčia. Centrinę navą dengia cilindriniai, šonines navas – kryžminiai skliautai. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Trakų bažnyčia garsi Dievo Motinos su kūdikėliu Jėzumi paveikslu.

Manoma, kad jį gavo iš Bizantijos Vytautas. Jėzuitai iš Vilniaus į Trakus organizuodavo iškilmingas maldininkų procesijas. 1604 m. tokiai procesijai vadovavo Vilniaus vyskupas Benediktas Vaina. Procesijoms į Trakus poetas Motiejus Kazimieras Sarbievijus paskyrė 4 odes, kurios lotynų kalba 1624 m. išspausdintos Antverpene. Kunigas Simonas Mankevičius 1645 m. išleistoje knygutėje aprašė 23 stebuklingas malones, patirtas iš Trakų Dievo Motinos paveikslo. 1622 m. paveikslas perkeltas į Vilniaus katedros Šv. Kazimiero koplyčią, 1667 m. grąžintas Trakams. 1718 m. paveikslas iškilmingai karūnuotas.

1992-05-06 bažnyčia įrašyta į Kultūros paveldo registrą ir priklauso Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios statinių kompleksui.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Trakų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Trakų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Trakai [3]
Adresas: Birutės g. 5, Trakai, Trakų sen., Trakų r. sav.
Tel: (528) 5 59 07

Pamaldos:
Atidaryta: I-VII - 9.00-19.00.

Šv.MIŠIOS:
I-VI - 17.00 (lenkų), 18.00 (lietuvių).
VII - 10.00 (lenkų), 12.00 (lietuvių).
Paskutiniaisiais mėnesio VI 17.00 (lotynų k.).
1-12 mėn. 4 d. 12.00 (lietuvių).

Kunigas budi: I-VI - 9.00-19.00, VII - 7.00-14.00.


Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia nuotraukose:

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia  Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Juknėnų koplyčia
Juknėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atsiprašymo žodžiai..... Atleisk, Kad aš tavimi tikėjau... Mylėjau taip, kaip aš mokėjau... Dabar tariu aš tau sudie ir aš prašau - Neskaudink man širdies
Lietuvos krikštas..... Lietvoje dėl savitai susiklosčiusių aplinkybių ilgiau negu kitur Europoje išsilaikė pagonybė. Nuo XIII a. krikštui trukdė vokiečių agresija Pabaltijyje. Pamažu lietuvių kova su kryžiuočiais įgavo
Atminimo žvakutė!..... kažkada man sakė, nereikia tokio puslapio, paklausiau kodėl? atsakė - tai liūdesys, bet juk gyvenimas ir susideda ir iš liūdesio ir iš linksmų akimirkų. Tad puslapis, kam svarbus prisiminimas..