» Tauragnų Šv. Jurgio bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Tauragnų Šv. Jurgio bažnyčia
Tauragnų Šv. Jurgio bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Tauragnų miestelyje. Tauragnų valsčius 1387 m. dovanotas Vilniaus vyskupui. 1498 m. minima bažnyčia. Klebonijai paskirtas Taurapilio palivarkas. Be jo, XVIII a. pabaigoje klebonijai dar priklausė Alžutėnų, Grašių, Padvariškių ir Žiezdrių kaimai. Ilgą laiką buvo 2 bažnyčios: miestelyje ir Taurapilyje (3,5 km į rytus nuo Tauragnų).

1796 m. minima 1735 m. vyskupo statyta Tauragnų bažnyčia ir 1728 m. klebono statyta Taurapilio bažnyčia. Pastaroji 1806 m. perkelta į parapijos kapines. Tauragnų bažnyčios statyba ir remontu iki XIX a. rūpinosi Vilniaus vyskupai. Nuo 1777 m. veikė parapinė mokykla.

Tauragnuose 1874 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. Jos statyba rūpinosi kunigas Feliksas Polikarpas Mazulevičius. Per Pirmąjį pasaulinį karą iš medinės varpinės į Rusiją išvežti 3 varpai. 1929 m. įsigyti 2 nauji. 1919 m. įsikūrė pavasarininkų kuopa.

Klebono Motiejaus Nako rūpesčiu 1936 m. pastatyta parapijos salė. 1941 m. birželio 25 d. sudegė klebonija ir ūkiniai pastatai. M. Nako iniciatyva ir parapijiečių lėšomis 1942–1943 m. suremontuota bažnyčia, dailininkas Br. Žiedas atnaujino paveikslus. 1943 m. kunigo Kazio Dulksnio rūpesčiu už parapijiečių suaukotus pinigus pastatyta nauja klebonija (Bronės Lukšaitės projektas).

1944 m. liepos 9 d. sudegė bažnyčia, varpinė. Parapijos salėje klebono K. Dulksnio iniciatyva įrengta laikina maldykla. Iš kapų koplyčios perkeltas altorius. Vėliau įrengti 2 altoriai. 1967 m. balandžio 30 d. parapijos salė sudegė. Tik po 2 metų valdžia leido nusipirkti Priepalės kaime namą ir, jo nepadidinus, pastatyti bažnyčią - tai dabartinė Tauragnų parapijos Šv. Jurgio bažnyčia. 1969 m. rudenį pašventinta Utenos dekano Igno Šiaučiūno. 1988 m. bažnyčia buvo apmūryta plytomis ir dar padidinta.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Utenos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Utenos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Tauragnai [2]
Adresas: A. Musteikio g. 10, Tauragnai LT–28316 Utenos r.
Tel: (389) 3 24 11
Prie bažnyčios netoliese yra Tauragnų miestelio kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 11 val.
Šiokiadieniais: 19 (žiemą – 17) val.

ATLAIDAI:
Šv. Kazimiero – kovo 4 d. (keliama į sekmadienį po kovo 4 d) ir kartu dvi dienos gavėnios rekolekcijų.
Šv. Jurgio (titulo) – balandžio 23 d. (keliama į sekmadienį po 23 d.)
Šv. Apašt. Petro ir Pauliaus - birželio 29 d. (keliama į sekmadienį po 29 d.)
Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų (Žolinė) – rugpjūčio 15 d.
Rožinio Švč. M. Marijos Karalienės – spalio 7 d. (keliama į sekmadienį po 7 d.)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kodėl pirmadienis sunki diena?..... bet ar tikrai, taip jau visiems ir sunki? tačiau pasamprotaukim kodėl, priežastys gali būti kelios
Optinė iliuzija.... ar gali taip būti? - tai optinių iliuzijų video rinkinukas ...
Lietuvos liaudies buities muziejus..... tai muziejus po atviru dangumi, atidarytas 1974 m. Rumšiškėse, prie Pravienos upelio žiočių, Kauno marių pakrantėje. Tai didžiausias ir žinomiausias tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje, beto