» Švenčionių Dievo Motinos Dangun Žengimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Švenčionių Dievo Motinos Dangun Žengimo sentikių cerkvėTai cerkvė (Uspenija Bogorodicy) stovinti Švenčionyse, Strūnaičio g. 84. Medinė. Priklauso apie 2700 parapijiečių. Švenčionių r. gyvenantys rusai yra stačiatikiai ir nedidelė dalis sentikių. Tiek stačiatikiai, tiek sentikiai turi savo maldos namus, kapines.

Sentikiai nuo oficialios stačiatikių religijos skiriasi ne tiek dogmatika, kiek liturgija ir apeigomis. Švenčionių sentikiai yra viena iš seniausių religinių bendruomenių, jai priklauso ir Švenčionėlių, bei jų apylinkėse gyvenantys sentikiai.


Švenčionių sentikių cerkvė pastatyta 1770 metais. XX a. medinė Švenčionių Dievo Motinos Dangun Žengimo cerkvė buvo rekonstruota: padidinta, paaukštinta, išplėsta. Vakarinėje cerkvės dalyje pastatytas triaukštis bokštas su varpine. Virš cerkvės ir varpinės nedidelis rutulio formos kupolas užsibaigiantis kryžiumi.

Švenčionių sentikių cerkvė yra stačiakampė, nesudėtingų liaudies architektūros formų, primenanti tradicinį gyvenamąjį namą. Cerkvė yra medinė, apkalstyta plastikinėmis lentelėmis, skardiniu stogu. Aptverta metaline tvora. Virš įėjimo į cerkvę vartų nedidelis kryželis. Sentikiai turi savo kapines. Švenčionių sentikių kapinėse laidojami ir Švenčionėlių sentikiai.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Švenčionių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Švenčionys [3]
Adresas: Strūnaičio g. 84, 18127 Švenčionys, Švenčionių sen., Švenčionių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai sekretorėms..... turi draugę dirbančią sekretore? nustebink ir pralinksmink draugę, gražiu e-atviruku sekretorės dienos proga :)
Vaikiška lova: ką verta žinoti prieš perkant?..... Vaikui skirta lova turi būti tvirta ir stabili, tvirtinimo elementai nepriekaištingai atlikti savo funkciją, o apdailai naudojamos medžiagos sudėtyje neturėti kenksmingų medžiagų. Saugumo kontekst
Kalėdinės dekoracijos iš vaisių..... įvairių žaisliukų iš iš vaisių, prieskonių bei riešutų rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės originalios bei įdomios idėjos kalėdinėms dekoracijoms..