» Švėkšnos kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Švėkšnos kapinių koplyčiaTai koplyčia Švėkšnos parapijos senosiose kapinėse arba dar vadinamose Vilkėno kapinėse, kurios yra Šilutės rajone, Vilkėno I kaime, pietinėje Švėkšnos miestelio pusėje, apie 2 km nuo centro, kairiajame Švėkšnalės krante, ties staigiu kelio 4208 Žemaičių Naumiestis–Gardamas–Švėkšna posūkiu link Vilkėno malūno.

Švėkšnos kapinių koplyčia pastatyta XVIII a. pab. 1992-06-10 ji įtraukta į Kultūros vertybių registrą. 1988 m. remonto metu perklotas stogas šiferine danga, pakeista dalis grindų, lubų, sienojų.

Koplyčia yra stačiakampio plano su apside ir portiku, vienbokštė. Stogo centrinės dalies forma – dvišlaitė, apsidės – pusiau kūginė. Šiaurės pusėje įrengtas bokštelis. Stogą vainikuoja kaltiniai ornamentuoti geležies kryžiai (XIX a. pr.). Fasado apdailoje dominuoja vertikalus medinių lentų apkalimo tipas, stačiakampės durų ir langų angos.
Iš vidinių patalpų architektūros detalių paminėtini balkonas su tekintų baliustrų tvorele, balkoną laikančios medinės kolonos. Interjero akcentas – altorius su tabernakuliu ir paveikslu „Šv. Judas Tadas“. Jo šonus puošia dvigubos romaninės kolonos su augalų motyvais dekoruotais kapiteliais. Šalia altoriaus stovi XVIII a. medinės skulptūros „Šv. Petras“ ir „Šv. Povilas“.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Šilutės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Švėkšna [4]
Adresas: Žalgirio g. 27A, Švėkšna, Švėkšnos sen., Šilutės r. sav.
Koplyčią supa Vilkėno kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

David LaChapelle..... Įdomu ir tai, jog vardindami garsenybes, turinčias lietuviško kraujo, galime drąsiai paminėti ir David LaChapelle
Liaudiškas folkloras apie golf automobilius..... Ar žinote, kad apskaičiuta kad į golfuką gali tilpti viena studentų grupė, jeigu įskaitome bagažinę ir bardačioką - iš liaudiško folkloro aruodų
E-atvirukai krikštynų proga..... gražūs e-atvirukai krikštynų proga, tinkantys tėveliams - pasidžiaukite kartu su jais :)