» Svėdasų kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Svėdasų kapinių koplyčiaTai koplyčia Anykščių rajone, Svėdasų miestelio veikiančiose kapinėse, prie kelių  120  Radiškis–Anykščiai–Rokiškis  ir  118  Kupiškis–Utena  sankirtos. Koplyčia stūkso šiaurinėje kapinių dalyje, priešais pagrindinius arkinius vartus su ažūrinės ornamentikos geležiniais kryžiais. Šiuo metu tarnauja kaip šarvojimo koplyčia, joje atnaujintos pamaldos per Visus šventuosius.

Koplyčia su išmūrytu rūsiu, kuriame palaidotas maršalka Juozas Beleišis. Prie koplyčios durų tebėra įrėžti jo inicialai.

Svėdasų kapinės, manoma, įkurtos XVII a. Iki tol mirusiuosius laidodavo bažnyčios šventoriuje. Plotas nuo koplyčios iki dabartinio kelio prijungtas 1874 m. Žemę kapinių didinimui davė miesčionys, už tai jiems buvo pažadėta privilegija – laidojant kunigas pasitiks prie namų. 1964 m. kapinės dar padidintos. Jos aptvertos tvirta akmens siena.

Kapinėse nuo seno stovėjo jau griūvanti medinė koplyčia. Naujoms statyboms gauti leidimą iš caro valdžios nebuvo lengva. Todėl žmonės pasirūpino, kad valdžia „nematytų“, o patys 1884 m. skubiai sumūrijo naują koplyčią. Sienas iš lauko pridengė senomis lentomis, o stogą išmurzino, kad iš tolo nešviestų. Meistras – miestelio gyventojas Selickas.
Klebonas kun. Antanas Survila (parapijos administratorius 1935–1957 m.) uždėjo cinkuotos skardos stogą, išcementavo grindis. 1959 m. koplyčia naujai išdažyta, viduje pastatytas senos bažnyčios katafalkas.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Svėdasai [3]
Adresas: J. Tumo-Vaižganto g. 1, 29351 Svėdasai, Svėdasų sen., Anykščių r. sav.
Koplyčią supa Svėdasų miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Trys karaliai..... Trys karaliai - tai sausio 6-oji diena – kalėdinio laikotarpio vaikštynių ir linksmybių pabaiga. Tądien bažnyčiose šventinama kreida Žmonės, jos parsinešę namo, virš durų užrašo raides K M B su kr
Įspūdingiausi žmogaus rekordai..... ar žinojote, kad ploniausias liemuo užfiksuotas tik 31,8 cm. Sakysit neįmanoma, pasirodo metus laiko nešiojant korsetus, tą pasiekt įmanoma
Eglutės papuošalai iš kankorėžių..... ... įvairių kalėdinių žaisliukų iš kankorėžių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdinėms dekoracijoms..