» Svėdasų dvaro koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Svėdasų dvaro koplyčia
Svėdasų dvaro koplyčia © vietoves.lt | 2014

Tai koplyčia Bajorų kaime, šalia Svėdasų miestelio, Anykščių rajone. Stovi kryžkelėje prie senojo Svėdasų–Salų vieškelio, 1,5 km pietvakarius nuo buvusios Svėdasų dvaro sodybos. Vietos gyventojų naudojama gegužinėms pamaldoms. Šalia koplytėlės esančiame miškelyje įrengti partizanų kapai ir paminkliniai akmenys.
Koplytėlė lankoma, prižiūrima, yra įrengtas altorėlis su Švč. M. Marijos skulptūra. Čia pasimelsti ateina svėdasiškiai, dalyvauja parapijos klebonas.

Koplytėlė pastatyta grafo Lucijaus Marikonio iniciatyva. Kilmingos Marikonių šeimos didikas, vildamasis, kad pasveiks jo paralyžiuota dukra, Dievo garbei pastatė koplytėlę ir net ketino įrengti Kalvarijas. Koplytėlė 6,5 m aukščio ir 4×3 m dydžio (projekto autorius Georgas Verneris). Pasakojama, kad grafas iš savo dvaro ateidavo čia pasimelsti.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bajorai, Svėdasų sen., Anykščių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Šv. Barboros koplyčia
Šv. Barboros koplyčia © vietoves.lt | 2014

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Pontė Vekijo..... Tai seniausias Europoje akmeninis uždarųjų skliautų segmentinis arkinis tiltas, esantis Florencijoje, Italijoje. Tai vienintelis per Antrąjį pasaulinį karą išlikęs tiltas Florencijoje, pastatytas
1981-ųjų metų poezija..... tai 1981-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Kaip skraidina olimpinę ugnį?..... Kauno dienos žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kad į lėktuvą olimpinė ugnis atgabenama specialioje kapsulėje, kuri panaši į aliejinę lempą. Šią kapsulę užpatentavo Tarptautinis olimpinis komitetas