» Šv. Barboros koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šv. Barboros koplyčia
Šv. Barboros koplyčia © vietoves.lt | 2014

Tai baroko stiliaus, simetrinės kompozicijos, kvadratinio plano, 3 tarpsnių, į aukštį mažėjančio plano ir lengvėjančių proporcijų (4,27 x 4,27 m) koplyčia stovinti netoli Musninkų miestelio, prie kelio į Čiobiškį, netgi laikoma Musninkų miestelio simboliu, priklauso (ar gal priklausė) Musninkų (Musninkėlių) dvaro sodybos kompleksui. Koplyčia nuo savo ašies pakrypusi daugiau nei 4 laipsnius. Koplyčios viduje pastatytos medinės.. Kristaus II tarpsnyje ir Barboros III tarpsnyje skulptūros.

Koplyčios istorija sieka XVIII a. ir yra siejama su Barbora Radvilaite, teigiama, kad būtent ji, savo globėjai šventajai Barborai prie Musės upės pastatė medinę koplytėlę, atsidėkodama už išgelbėjimą. XVIII a. koplyčia buvo perstatyta, vietoje medinės buvo pastatyta dabartinė mūrinė koplyčia.

Koplyčia 1992-06-10 įtraukta į kultūros vertybių registrą.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Širvintų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Musninkai [2]
Adresas: Čiobiškio g. 37, 19185 Musninkai, Musninkų sen., Širvintų r. sav.

Šv. Barboros koplyčia nuotraukose:

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kodėl pieniškos dešrelės būtent tokio dydžio ir formos?..... Pasirodo, viena svarbiausių priežasčių - dešrelė turi tilpti į puodą. Aišku, gamintojams paprasčiau gaminti kuo ilgesnes, tačiau pasirodo, atsižvelgiame į vartotojų patogumą: kad šeimininkėms nere
Faktai apie gėrimus..... Valgom, geriam, o ar žinote, kad arbata yra antras pagal populiarumą gėrimas po vandens, tačiau jei atmetus vandenį, arbata – populiariausias gėrimas pasaulyje, alus – antras pagal populiarumą. Iš
Juoko svarba savijautai..Įrodyta, kai juokiamės, širdis plaka dažniau, plaučiai kvėpuoja giliau, gaudami daugiau deguonies, aktyviai juda net raumenys..