» Surviliškio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Surviliškio Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Surviliškio miestelyje, prie Kėdainių–Krekenavos kelio, Nevėžio dešiniajame krante. Turi baroko ir klasicizmo bruožų. Surviliškio dvaras 1505 m. dovanotas Žemaičių vyskupui. Tarp 1592 ir 1597 m. Surviliškyje buvo bažnyčia. Jai 1638 m. dovanotas Bučionių kaimas.

Nuo 1777 m. veikė parapinė mokykla. Klebono Juozapo Žibarto rūpesčiu 1791 m. pastatyta nauja bažnyčia. Kunigas Leopoldas Urbanavičius apkaltintas sukilėlių rėmimu ir 1865 m. ištremtas į Tomsko guberniją. F. Semelevičiaus, klebonavusio Surviliškyje 1863–1891 m., iniciatyva bažnyčia suremontuota. 1921 m. perdažyta. 1908–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius.

Bažnyčia turi baroko ir klasicizmo bruožų, medinė, kryžminio plano, su penkiais virš stogo iškilusiais bokšteliais. Šventorius apjuostas medinių statinių tvora su mūrinių stulpų vartais. Jame stovi medinė varpinė.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Surviliškis [2]
Adresas: Kėdainių g. 27, 58313 Surviliškis, Surviliškio sen., Kėdainių r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 12 val.

ATLAIDAI:
Šv. Jono Krikštytojo– birželio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Roko – rugpjūčio 16 d. (keliama į sekmadienį po Žolinės)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Magnus Muhr menas..Magnus Muhr menas arba menas iš negyvų musių... kartais, atrodo žmonės nušoka nuo proto, bet kaip bebūtų jei jau menas kuriamas, ir koks jis bebūtų, visų pirma turi būti matomas, kad arba išliktų arba
Faktai apie arklius..... ar žinai, kad arkliai gali ilsėtis tiek stovėdami, tiek gulėdami. Tačiau ilgai negalėdami pailsėti atsigulus, jiems kinta elgsena. Kad išsimiegotų jiems pakanka 4 valandų.
Jakutsko keliai..... žinoma, kaip sakoma, kiekviename kaime, yra tragiškų kelių, tačiau ar žinote, koks kelias yra laikomas vienu iš tragiškiausių (blogiausių) kelių pasaulyje?