» Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia
Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

Tai bažnyčia stovinti Stulgių kaime, 2 km į šiaurę nuo Kryžkalnio. Vaidatonių dvarininkas Matas Minmantas 1797 m. pastatė bažnyčią. Jai 1801 m. paskirtas valakas žemės, įkurta parapija. Stulgiuose 1828–1829 m. vikaravo poetas ir vertėjas Antanas Savickis (apie 1782–1836). Vikaras Matas Veitas 1863 m. ištremtas į Archangelsko guberniją.

1867 m. bažnyčia buvo apgriuvusi ir gerokai remontuota. Dabartinė mūrinė bažnyčia pagal Juzefo Pijušo Dziekonskio projektą už 70 000 rublių pastatyta 1910 m. Statyba rūpinosi klebonas Antanas Skinderis, populiarių knygelių autorius, periodinės spaudos bendradarbis. Bažnyčia neogotikinė, lotyniško kryžiaus plano, vienabokštė, su bokšteliais. Įrengti 4 altoriai. Šventorius aptvertas.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Kelmės dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vaidatonių g. 2, 86441 Stulgiai, Pakražančio sen., Kelmės r. sav.
Tel: (427) 49147

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 12.00 val.,
Šeštadieniais – pagal susitarimą
šiokiadieniais – 9.00 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Bukiausi pasaulio nusikaltėliai..... sakoma: bukumui nėra ribų, taigi
Sergey Bobkov menas..... rusų kilmės menininkas Sergey Bobkov yra užpatentavęs unikalią medienos apdirbimo technologiją, kurios dėka medis virsta lankščia medžiaga
Nertos snaigės kalėdiniai eglutei..... nertos snaigės - tokiems žaisliukams pasidaryti, daug laiko nereikia, tereikia truputį mokėti megzti vašeliu..