» Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia
Sližių (Kultuvėnų) kapinių koplyčia © vietoves.lt

Tai koplyčia stovinti Sližių kaimo kapinėse, Veprių seniūnijoje, Ukmergės rajone, geriau žinoma kaip Kultuvėnų koplyčia. Priklauso Veprių Švč. Mergelės Marijos Rožančinės parapijai. Vyksta sekmadieninės ir kitos pamaldos.

Nuo 2008 m. įrašyta į LR Kultūros paveldo registrą.

Medinė koplyčia pastatyta XIX a. antroje pusėje, stovi kapinių vakarinėje dalyje, priešais puošnius pagrindinius vartus. Vartai akmenų mūro tvoroje, juosiančioje kapines, – „plytų“ stiliaus, originalios architektūros, statyti tarpukariu.

Koplyčia tradicinių liaudiškos architektūros formų, su nedideliu bokšteliu – varpine, stačiakampio plano, užbaigto trisiene apside. Sienos suręstos iš sienojų ir apkaltos vertikaliai lentomis, stogas dvišlaitis, o bokštelio – keturšlaitis, su kylančiu kryžiumi-saulute. Vidaus erdvė salinė, dengta lygiomis lubomis ir suskaidyta į tris zonas: prienavį, navą ir presbiteriją. Koplyčioje kabo Sližių dvaro ankstesniems savininkams – Bielinskiams – skirtos memorialinės lentos. Šalia yra ir jų kapas.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Ukmergės dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ukmergės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Klevų g. 42, Kultuvėnai, Veprių sen., Ukmergės r. sav.
Koplyčią supa Sližių kaimo kapinės.

Pamaldos:
Sekmadieniais 9 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie pandas..... Ar žinote, kad raudonoji panda yra pirmoji tikroji panda. Ją atrado ir aprašė 1821 m., 48 metais anksčiau nei buvo "atrasta" Didžioji panda.
Kodėl pirmadienis sunki diena?..... bet ar tikrai, taip jau visiems ir sunki? tačiau pasamprotaukim kodėl, priežastys gali būti kelios
Faktai apie trintukus..... Natūralios gumos trintukai yra gaminami iš brazilinio kaučiukmedžio, kurie daugiausiai auga tropiniuose regionuose, kur yra karšta ir iškrenta daug kritulių. Daugiausiai kaučiukmedžių užaugina Mal