» Skudutiškio Kristaus ir Švč. Mergelės apsireiškimo koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Skudutiškio Kristaus ir Švč. Mergelės apsireiškimo koplyčia
Skudutiškio Kristaus ir Švč. Mergelės apsireiškimo koplyčia © Wikipedia | By Vilensija

Tai koplyčia, esanti Skudutiškyje, Molėtų rajone, ženklinanti Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą, pastatyta 1997 metais. Ji stovi Skudutiškio Švč. Trejybės parapijoje, Skudutės upelio pakrantėje šalia mitologinių kultūros paveldo objektų – Skudutiškio šaltinio ir akmenų su ženklais. Pasiekiama nuo Skudutiškio įrengtu apie 0,5 km ilgio taku (į vakarų pusę). Vieta gausiai lankoma per Žolinę, kuomet tikintieji su rožinio malda nuo bažnyčios traukia į šią šventvietę, joje vyksta Šv. Mišios. Lankytojų netrūksta ir per tradicinius Skudutiškyje Švč. Trejybės atlaidus bei kitomis progomis. Yra tautodailininkų sukurti koplytstulpiai, informacinė lenta, įrengta atokvėpio vieta.

Legenda byloja, kad maro metais, XVIII a. pradžioje, Skudutiškio apylinkėse buvo pasirodžiusi Švč. Marija ir daugeliui padėjusi išsigelbėti nuo mirties. Senoliai sakydavo, kad Skudutiškis yra šventa vieta, kurioje buvo Marija, mena gyvas šio krašto pamaldumo tradicijas. Stebuklingu laikytas šalia trykštantis šaltinis ir aplinkui gulintys akmenys su keistais ženklais. Viename iš jų žmonės įžvelgdavo panašias į žmogaus pėdas, sakydavo, kad tai – Jėzaus Motinos Marijos pėdsakai. Tikintieji semdavosi šaltinio vandenį, juo apsiplaudavo, atsigerdavo, pildavosi į butelius, taip pat pasiimdavo samanų nuo akmenų ir jas vyniodavo į nosinę.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Molėtų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Molėtų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Skudutiškis [2]
Adresas: Skudutiškis, Suginčių sen., Molėtų r. sav.

Skudutiškio Kristaus ir Švč. Mergelės apsireiškimo koplyčia nuotraukose:

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Susan Magdalane Boyle..... Susan Magdalane Boyle - g. 1961 m. balandžio 1 d. – britų dainininkė, išgarsėjo 2009 m. sudalyvavusi talentų realybės šou Britain’s Got Talent ir užėmusi 2-ą vietą. Tais pačiais metais išlei
Video - triukai - fokusai..... įdomių video rinkinukas - fokusų, triukų mėgėjams. Domitės fokusais? pasidalinkite įdomiais video su fokusais, triukais :))
Eiliuotos pasakos.....EILIUOTOS PASAKOS - dažniausiai tai surimuota - derinant panašaus skambesio žodžius, kas suteikia pasakai savotiško skambesio..