» Šilų Šv. Jėzaus Vardo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šilų Šv. Jėzaus Vardo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Šilų miestelyje, 8 km į pietus nuo Raguvos. 1779 m. Šilų dvaro savininkas Franckevičius (Pronskevičius) pastatė medinę bažnytėlę.

1906–1909 m. klebonas Juozapas Stonis, remiamas parapijiečių, pastatė mūrinę bažnyčią. Darbus prižiūrėjo inžinierius Nikolajus Andrejevas. Senoji bažnyčia nugriauta, iš jos medžiagos pastatyta prieglauda. Dvarininkai Kulviečiai dovanojo bažnyčiai 10 dešimtinių žemės. Vėliau Hiliarijonas Dilkevičius – 11 ha Šilagalio kaime.

Prieš Pirmąjį pasaulinį karą klebono J. Stonio rūpesčiu įkurtas Lietuvių katalikų draugijos blaivybės skyrius, skaitykla, mokykla. Joje 1912 m. pradėta mokyti lietuvių kalbos. 1914 m. Žemaičių vyskupas Pranciškus Karevičius bažnyčią konsekravo. Per Pirmąjį pasaulinį karą iš Šilų išvežti 2 varpai, nuniokoti vargonai.

Po karo klebono A. Žakevičiaus ir parapijiečių rūpesčiu vargonai sutaisyti. Bažnyčia suremontuota. 1924 m. pastatyta nauja medinė klebonija ir ūkiniai trobesiai. Čikagoje (Šilų išeivių iniciatyva) nuliedinti nauji varpai ir 1925 m. išsiųsti į Šilus.

1940 m. klebonas Antanas Mikonis su parapijiečiais išdekoravo bažnyčios vidų, įrengė naujas reljefines Kryžiaus kelio stotis, pastatė didįjį altorių (jo įrengimui 500 litų skyrė prezidentas Antanas Smetona).

Bažnyčia turi neoromaninės ir neogotikinės architektūros bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su bokšteliu. Šventorius apsodintas gyvatvore. Jame yra medinė varpinė.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vilties g. 13, 38172 Šilai, Raguvos sen., Panevėžio r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 11 val.
Šiokiadieniais: pagal susitarimą

ATLAIDAI:
Švč. Jėzaus Vardo (titulo) – sausio 1 d.
Šv. apašt. Petro ir Povilo – birželio 29 d. (sekmadienį po 29 d.)
Švč. M. Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d. (keliama į sekmadienį po 8 d.)


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie arbatą..... Ar žinote, kad arbata buvo atrasta Kinijoje ir atgabenta į Japoniją. Pasakojama, kad Gautama Buda atrado arbatą, kai, jam medituojant sode, krentantis lapas nusileido į jo puodelį.
Didysis kunigaikštis Mindaugas..... MINDAUGAS - (g. apie 1200 m. – 1263 m. rugsėjo 12 d.) – Lietuvos didysis kunigaikštis (1236-1263 m.), taip pat pirmasis Lietuvos karalius (1251–1261 m.). Jo vainikavimo Lietuvos karaliumi diena -
Juokingi užrašai ant automobilių..... Ant Moskvičiaus 412 (su ženklu 70): -Lėkčiau, lėkčiau, kad galėčiau..."