» Šilelio kapinių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šilelio kapinių koplyčiaTai Miežiškių Švč. M. Marijos parapijos koplyčia, esanti į rytus nuo Panevėžio, apie 4 km į šiaurės rytus nuo Miežiškių, Miežiškių parapijos kapinėse, supamose Pučekų miško.

XIX a. pabaigoje Šilelio kaimo kapinaitėse koplyčią pastatė broliai Tamošius ir Izidorius Svaldeniai iš Kulbagalio kaimo. Tamošius buvo „lesvičius“ t. y. girininkas, Izidorius – šio sumanymo iniciatorius. Jiems talkino Kulbagalio ir gretimo Nikolajevkos kaimų gyventojai. Mirusieji kapinėse pradėti laidoti kiek anksčiau. Kapinių akmeninė tvora sumūryta 1933–1935 m.

1926 m. įkūrus Panevėžio vyskupiją, Miežiškių parapija su koplyčia Šilelyje buvo priskirta Panevėžio dekanatui. 1936 m. vyskupas Kazimieras Paltarokas lankydamasis Miežiškiuose, kartu aplankė ir Šilelio koplyčią.

Ssovietmečiu koplyčia suremontuota slapta, visi darbai baigti 2000 m. gegužės 12 d. Koplyčią tvarkant ir gražinant, prie jos remonto prisidėjo pirmųjų jos statytojų anūkai ir proanūkiai. Koplyčios restauravimo projektą nubraižė, jos remonto darbams vadovavo panevėžietis Kazimieras Svaldenis, kurio giminės keturios kartos gyveno Kulbagalyje. Altorių pagal K. Svaldenio projektą išdrožė panevėžietis liaudies meistras Algirdas Veblauskas.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Panevėžio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Pučekų miškas, Miežiškių sen., Panevėžio r. sav.
Koplyčią supa Šilelio kaimo kapinės.

Pamaldos:
ATLAIDAI:
Šv. Izidoriaus atlaidai - Antrąjį gegužės sekmadienį.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai Vestuvių proga..... gražūs e-atvirukai vestuvių proga - pasveikink savo pažįstamus ar už jūrų marių esančius draugus su jų gražiausia diena gyvenime :)
Eilėraščiai mamai ir apie mamas ..... Dėkui Tau, mamyte, Kad išauginai, Kad paleidai į pasaulį, Kad išmokinai. Šiandien ačiū Tau tariu Ir šiltai apkabinu...
Kaip papuošti kalėdinę eglutę..... belaukiant švenčių, norisi kad ir namai kvepėtų jomis, tad kelios idėjos kaip paprastai ir originaliai sukurti kalėdinę nuotaiką namuose..