» Šilalės Jono Tartilavičiaus Batakiečio evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šilalės Jono Tartilavičiaus Batakiečio evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia Šilalėje. Dvarininkas Pilsudskis Šilalės evangelikams padovanojo žemės sklypą su sąlyga, kad ant dovanoto žemės sklypo prie Šilalės miestelio būtų statoma bažnyčia. 1806 m. Šilalės miestelio evangelikai pastatė medinę bažnyčią. 1833 m. bažnyčia sudegė.

1838 m. sudegusios bažnyčios vietoje pastatyta antra medinė bažnyčia. Prie bažnyčios buvo pastatyta medinė varpinė. 1882 m. bažnyčia suremontuota, o ant bažnyčios vakarinio galo pastatytas medinis bokštas ir įkeltas varpas. 1941 m. birželio 24 d., pirmosiomis karo dienomis, bažnyčia vėl sudegė.

Parapijos centras persikėlė į Obelyno kaimą. Dalį savo namo Julius ir Marė Gėrkiai paskyrė bažnyčiai ir čia vykdavo pamaldos. Gėrkių namuose pamaldos vyko iki 1991 metų, kol Šilalės parapijiečiai vėl atstatė savo bažnyčią.

Šilalės liuteronų parapijai švenčiant 200 metų jubiliejų, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistorijos nutarimu Šilalės bažnyčiai suteiktas čia XVI a. evangeliją pradėjusio skelbti Jono Tartilavičiaus Batakiečio vardas.

Šilalė buvo viena pirmųjų vietovių, kur buvo pradėtas skelbti liuteroniškas tikėjimas. Čia jau 1525-1527 m. iš Batakių kilęs Šilalės Romos katalikų parapijos klebonas J. Tartilavičius Batakietis kunigaudamas Šilalėje skelbė evangeliškus pamokslus ir skleidė reformacijos idėjas.

Vyskupo Vaclovo Virbickio persekiojamas prieš 1536 m. gegužės 29 d. pasitraukė į Prūsiją pas kunigaikštį Albrechtą, kurio buvo paskirtas tarnauti Karaliaučiaus miesto lietuvių liuteronų bendruomenėje.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Šilalės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šilalė [2]
Adresas: Nepriklausomybės g. 8, 75133 Šilalė, Šilalės miesto sen., Šilalės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Viskas apie šv. Kalėdas..... belaukiant kalėdų - susikurk šventinę atmosferą ne tik sau bet ir aplinkiniams...
Ką gaminti Kūčioms?..... Vienas iš svarbiausių šventos vakarienės patiekalų buvo miltinės tešlos gumuliukai. Jie buvo kepami ne tik iš kvietinių, bet ir iš ruginių, grikinių miltų. Vieni juos vadino kūčiukais, kiti banduk
E-atvirukai Motinos dienos proga..... gražūs e-atvirukai Motinos dienos proga, sakoma negali nuvažiuoti - skambink, negali paskambinti - rašyk :)