» Šiaulių Visų gedinčiųjų Dievo Motinos ikonos cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulių Visų gedinčiųjų Dievo Motinos ikonos cerkvėTai medinė cerkvė stovėjusi Šiaulių stačiatikių kapinėse. Dėl Šiaulių mieste gausėjančio stačiatikių skaičiaus stačiatikių kapinių teritorijoje caro valdžios lėšomis 1878 metais buvo pastatyta medinė cerkvė. Pašventinta 1878 m. spalio 21 dieną. 1936 m. nugriovus Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvę ši medinė cerkvė liko vieninteliai mieste veikiantys stačiatikių maldos namai.

1937 m. kapinėse buvo pastatyta nauja Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvė. Naciams okupavus Lietuvą pastaroji cerkvė buvo paversta sandėliu, o Visų gedinčiųjų Dievo Motinos ikonos cerkvė toliau veikė. 1958 m. uždarius kapines, 1961 m. uždaryta ir cerkvė, kuri iki 1989 m. gaisro stovėjo apleista ir neprižiūrima. 2007 metais buvo galutinai nugriauta, liko tik jos pamatai.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiauliai [15]
NEveikianti
Maldos namus supa Šiaulių stačiatikių kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie žiurkes..... Ar žinote, kad žiurkės gali nuplaukti pusę mylios, išbūti vandenyje net trejetą parų.
Faktai apie žmogaus akis..... Ar žinote, kad kūdikių akys iš mėlynos spalvos keičiasi į tikrąją spalvą iki trijų metų.Tai vyksta dėl šviesos poveikio, kuris sužadina melanino gamybą rainelėje.
Eurovizijos 2016 dainos ir atgarsiai..... Eurovizija yra vienas iš populiariausių ne sporto renginių visame pasaulyje. Nors kažkaip paskutiniais metais buvo išblėsęs Eurovizijos įdomumas, bet.. šiemet, atrodo balsavimas bus įdomesnis ir