» Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvėTai cerkvė stovinti Šiauliuose. Priklauso Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijai. Pirmoji Šv. Petro ir Povilo cerkvė Šiauliuose pastatyta 1864–1867 m. miesto centre.

1935 m. pateiktas prašymas šalies valdžiai dėl naujos cerkvės ir 1936 m. pabaigoje ji buvo pastatyta Šiaulių stačiatikių kapinėse (švietimo ministerija skyrė 30.000 litų), nors nuo 1878 m. kapinėse jau stovėjo Šiaulių Visų gedinčiųjų Dievo Motinos ikonos cerkvė.

1937 m., pastačius naują cerkvę stačiatikių kapinėse, čia pradėjo veikti stačiatikių centras. Bažnyčiai tada vadovavo šventikas Mikalojus Savickis. Stačiatikiai stengėsi išlaikyti senąją dogmatiką, laikėsi Rytų bažnyčios apeigų (jas atlikinėjo senąja bažnytine slavų kalba), Julijaus kalendoriaus datų, kuriomis vadovavosi per visas šventes. 1937 m. parapijoje buvo 1832 tikintieji. 1947 m. sovietų valdžia parapiją įregistravo, 1957 m. joje buvo apie 600 tikinčiųjų. Nuo 2009 m. parapijos kunigu paskirtas Oleg Štelman.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiauliai [15]
Adresas: Rygos g. 2B, Šiauliai, Šiaulių m. sav.
Maldos namus supa Šiaulių stačiatikių kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaidimas su rankų šešėliais..Šešėlių magija arba tiesiog, šešėlių pasaulis - susikurk zooparką namuose. Tam reikės tamsos, stalinės lempos, kurią galėtum nukreipti taip kad susidarytų ant sienos šešėliai ir.. žinoma, rankų..
Jessica Ann Simpson..... Iš Dallaso kilusi dainininkė ir aktorė Jessica Simpson savo balsą pradėjo lavinti nedidelėje Baptistų bažnytėlėje
Faktai apie ketvirtadienį..... pagal kai kurias konvencijas (pvz., ISO 8601), savaitės numeruojamos pagal ketvirtadienius