» Šiaulių Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulių Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvėTai maldos namai - cerkvė (rus. храм во имя Успения Пресвятой Богородицы) stovinti Šiauliuose. Šiaulių sentikiai parapiją įkūrė 1993 metais. Jai priklauso apie 500–800 šeimų. Iki tol maldų namų Šiauliuose nebuvo. Visos apeigos – krikšto bei laidojimo, būdavo nukreipiamos atlikti į Radviliškio sentikių namus.

1993 m. valdžia perdavė valgyklos pastatą sentikių bendruomenei, buvusiame kariniame (Gagarino) miestelyje, už dabartinio Šiaulių miesto autobusų parko, kurį rekonstravus buvo įkurti sentikių maldos namai. Parapijiečiai patalpas suremontavo savomis jėgomis, sutvarkė aplinką, sunešė išsaugotas senąsias ikonas ir kryžius. Maldų namus sudaro pamaldom skirta patalpa ir mirusiesiems šarvoti skirta salė. Cerkvė pašventinta 1995 m. rugpjūčio 28 d.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiauliai [15]
Adresas: K. Jankausko g. 35, Šiauliai, Šiaulių m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Liaudiškas folkloras apie Chucką Norrisą..... Ar žinote, kad ateina genijai ir vėl išeina. Atėjo Leninas visiems laikams. Kai atėjo Chuckas, visi laikai išėjo. Apie Leniną istorija nutyli. Ji irgi išėjo :))
Faktai apie badą..... Ar žinote, kad beveik ketvirtadalis badaujančių gyvena Afrikos kontinente.Ypač aktuali situacija susidarė centrinėje, rytinėje ir pietinėje Afrikoje, kur badauja 44% bendro gyventojų skaičiaus
Sunkiausias katinas pasaulyje..... buvo Chimis (Himmy) iš Australijos — jis svėrė 21 kilogramą, rekordas 1986 metų. Matuojant storį tai buvo ...