» Šiaulių Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulių Dievo Motinos Dangun ėmimo sentikių cerkvėTai maldos namai - cerkvė (rus. храм во имя Успения Пресвятой Богородицы) stovinti Šiauliuose. Šiaulių sentikiai parapiją įkūrė 1993 metais. Jai priklauso apie 500–800 šeimų. Iki tol maldų namų Šiauliuose nebuvo. Visos apeigos – krikšto bei laidojimo, būdavo nukreipiamos atlikti į Radviliškio sentikių namus.

1993 m. valdžia perdavė valgyklos pastatą sentikių bendruomenei, buvusiame kariniame (Gagarino) miestelyje, už dabartinio Šiaulių miesto autobusų parko, kurį rekonstravus buvo įkurti sentikių maldos namai. Parapijiečiai patalpas suremontavo savomis jėgomis, sutvarkė aplinką, sunešė išsaugotas senąsias ikonas ir kryžius. Maldų namus sudaro pamaldom skirta patalpa ir mirusiesiems šarvoti skirta salė. Cerkvė pašventinta 1995 m. rugpjūčio 28 d.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šiaulių miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiauliai [15]
Adresas: K. Jankausko g. 35, Šiauliai, Šiaulių m. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Svėdasų dvaro koplyčia
Svėdasų dvaro koplyčia © vietoves.lt | 2014

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie vestuves..... Vestuviniai žiedai gaminami iš aukso, nes jau nuo senų senovės yra manoma, kad auksas yra gryniausias metalas iš visų, todėl jis simbolizuoja tvirtą santuokos sąjungą.
Kaip parašyti eta raidę (ženklą)?..... ar žinote, kaip, esant tik lietuviškai klaviatūrai, parašyti taip vadinamą raidę arba ženklą eta (@) arba tiesiog klaviatūros ypatumai ir ne tik
E-atvirukai Žolinių proga..... gamtoje slypi ne tik jėga, bet ir grožis... tad, sveikiname su gražia rugpjūčio švente :). Žolinių proga ir keli e-atvirukai...