» Šiaulėnų Šv. Onos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulėnų Šv. Onos bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Šiaulėnų miestelyje, Šušvės kairiajame krante. Turi romaninės ir gotikinės architektūros bruožų. Pirmąją bažnyčią 1514–1518 m. pastatė Mikalojus Butrimavičius ir Barbora Butrimavičienė ir skyrė jai turto.

Šiaulėnuose gyveno 3 vikarai. Juos išlaikė klebonas. 1551–1612 m. bažnyčia priklausė evangelikams reformatams. Susenus bažnyčiai, nauja statyta 1731 m. Jai 1820 m. priklausė Mantviliškių kaimas. Klebonas Augustinas Kybartas 1841 m. (pirmasis Žemaitijoje) pradėjo skelbti blaivybės idėją. Mirdamas jis bažnyčiai paliko 50 valakų žemės; parapijai priklausė Polekėlės (Daujotavo) filija.

Marijona Šemetienė 1765 m. įsteigė altariją ir aprūpino ją beneficija. Nuo 1805 m. veikė parapinė mokykla. Juozapas Šemeta kapinėse 1850 m. pastatė mūrinę koplyčią. Jonas Šemeta 1857 m. pastatė naują mūrinę bažnyčią pagal architekto Fulgento Rimgailos projektą. Tik 1880 m. ją konsekravo vyskupas Aleksandras Beresnevičius.

Šiaulėnuose 1937–1942 m. vikaravo kunigas Rapolas Krasauskas. Jis surinko ir paskelbė daug istorinių žinių apie Lietuvos bažnyčias. 1938 m. bažnyčios vidus išdažytas, įrengti marmuriniai altoriai.

Bažnyčia turi romaninės ir gotikinės architektūros bruožų, stačiakampio plano, dvibokštė. Vidus 3 navų, skliautuotas. Šventorių juosia metalinė ažūrinė tvora.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Radviliškio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiaulėnai [2]
Adresas: Dvaro g. 4, 82445 Šiaulėnai, Šiaulėnų sen., Radviliškio r. sav.
Tel: (422) 49638

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 11.00.
Šiokiadieniais – I–II Nėra; III-V 8.30.
Šeštadieniais – 11.00.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Knipelio tiltas..... Tai varstomasis tiltas Kopenhagoje, Danijoje, vienas iš dviejų tiltų palei vidinį Kopenhagos uostą, atidarytas 1937 m. gruodžio 17 d. Dizaineris – Kaj Gottlob. Tiltas jungia dvi salas Slotsholmeną
Karvės ola..... Karvės Ola yra tituluojama, kaip didžiausias Lietuvos karstinis urvas, nors tiksliau tai karstinė smegduobė su ola, esanti Biržų rajone, Karajimiškio kaime, Biržų regioniniame parke
Kaip pasidaryti kaspiną?..... KASPINAS... tai neatsiejama dovanų dalis, nors aišku galima supakuoti dovaną ir be kaspino, bet kaspinas suteikia daugiau dekoratyvumo, puošnumo ir pan... Kartais tik idėjos ir pritrūksta, tad, ka