» Šiaulėnų Šemetų koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šiaulėnų Šemetų koplyčiaTai mauzoliejinė kapinių koplyčia, Šemetų giminės mauzoliejus, esantis Šiaulėnuose, Radviliškio rajone. Koplyčia stūkso priešingoje gatvės pusėje nuo Šiaulėnų bažnyčios, miestelio kapinių pakraštyje, prie pagrindinių vartų. Statinys restauruotas, jame kuriama muziejinė ekspozicija.

Romantizmo epochos ryškių neorenesanso bruožų Šemetų koplyčia-mauzoliejus 1981 m., architektūros istorikui V. Levandauskui pasiūlius, buvo įrašyta į vietinės reikšmės architektūros paminklų sąrašą. Ji įregistruota Kultūros vertybių registre.

Iki restauracijos koplyčia buvo labai prastos būklės, nors nepriklausomybės metais jau buvo kartą tvarkyta. Kultūros vertybių apsaugos departamento ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis buvo sutvarkytas koplyčios stogas ir pastogės cokolis, tačiau nei vidus, nei išorinės sienos remonto nesulaukė.

Pagal 2009 m. parengtą pastato tvarkybos darbų projektą koplyčia buvo restauruota iš pagrindų: atkurtas vidus, sutvarkytos durys, langai. Restauracijos metu atkurtas autentiškas koplyčios vidaus ir išorės vaizdas. Restauruotas koplyčioje esantis marmurinis paminklas „T ir A. Šemetų epitafija” (DV 4646) ir koplyčios rūsys - kolumbariumas su 24 nišomis. Yra žinoma 11 asmenų, kurie čia palaidoti. Yra palaidotas vyskupas, kuris buvo atkeltas iš kitos koplyčios.

Sutvarkytoje koplyčioje planuojama įrengti Šiaulėnų kapinių senųjų kryžių ekspoziciją.

Koplyčia pastatyta 1850 metais Šiaulių pavieto maršalkos, Diktariškių dvaro savininko Juozapo Šemetos lėšomis.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Radviliškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šiaulėnai [2]
Adresas: Dvaro g. 19A, Šiaulėnai, Šiaulėnų sen., Radviliškio r. sav.
Koplyčią supa Šiaulėnų kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Audrius Bružas..... teigia, jog reikia lengviau ir paprasčiau į viską žvelgti. Anot jo, žmogus gali trokšti, norėti kažko, bet jei svajonė tampa
Grupė - Axom..... tai trys žavios juodaplaukės: Ina, Solveiga ir Jūratė. "Ne savanaudiškas noras išpopuliareti
Egipto mitologija..... archeologijos duomenys liudija, kad išsivysčiusi Egipto visuomenė egzistavo gerokai anksčiau už vieningos valstybės susidarymą. Tebesitęsiantys kasinėjimai Egipte pamažu keičia mokslininkų požiūrį