» Šėtos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Šėtos koplyčiaTai koplyčia stovinti Kėdainių rajone, Šėtos miestelio kapinėse. Koplyčia yra vietinės reikšmės kultūros paveldo objektas, 1992 m. įrašytas į LR kultūros vertybių registrą, architektūros paminklas. Stūkso aukščiausioje Šėtos kapinių vietoje. Nuo daugelio kitų mauzoliejinių koplyčių ji skiriasi tuo, kad pastatyta be rūsio, bet su įrengtu kolumbariumu.

Klasicistinė koplyčia pastatyta dvarininkų Veličkų 1824 m. arba 1855 metais.

Sovietmečiu koplyčia buvo apleista. Restauruota 1985–1986 m., lėšų gavus iš valdžios ir surinkus iš gyventojų. Kurį laiką čia buvo įrengta ir veikė šarvojimo salė, vyko pamaldos. Savivaldybei skyrus 50 000 lt, 2012 m. atliktas statinio kosmetinis remontas.

Koplyčia stačiakampė, darnių proporcijų. Vakarinėje pusėje (galinė siena) yra kolumbariumas, talpinantis aštuoniolika karstų. Pagrindinis fasadas su keturių kolonų portikais. Viršuje jis baigiasi frontonu. Koplyčios sienose yra nišos skulptūroms, o per vidurį – dvivėrės durys ir ovalus langas. Šoninių fasadų kampai suremti piliastrais, sienos suskaidytos stačiakampiais langais.

Interjero akcentas – keturiomis jonėninėmis kolonomis papuoštas altorius. Kolonos remia antablementą ir žemą segmentinį frontoną. Vidaus erdvę dengia plokščios medinės lubos, pietinėje sienoje išmūryti siauri sukti laipteliai.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Šėta [2]
Adresas: Kėdainių g. 14, 58131 Šėta, Šėtos sen., Kėdainių r. sav.
Koplyčią supa Šėtos miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lliza Rodden menas..... Liza Rodden - menininkė kilusi iš Sidnėjaus, kurianti įdomius darbus iš popieriaus, tai originalūs karpiniai iš popieriaus
Šriftų tvarkymas Windows operacinėje sistemoje ..... kažkada buvo gavę klausimą - kaip įkišti šriftą į wordą - ogi visiškai paprastai, tiesiog nutempti ttf failiuką į šriftų papkę ir viskas :)
Velykų sala - Rapa Nui..... vienas iš salos reliktų – įspūdinga architektūra: išskaptuotos skulptūros/statulos - Moai - išdėstytos pakrantėje