» Senoji Sasnavos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Senoji Sasnavos bažnyčia
Senoji Sasnavos bažnyčia

Tai buvę maldos namai Sasnavos Švč. M. Marijos Vardo parapijoje, stovėję Sasnavoje, Marijampolės savivaldybėje (pastatyta 1817 m., nugriauta 1952–1954 m.). Kaip prarastas vertingas sakralinės architektūros objektas bažnyčios pastatas 2011 m. atkurtas ir pastatytas Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje. Pašventinimo apeigoms ir šv. Mišių liturgijai vadovavo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius. Pirmosios Šv. Mišios, laikantis senųjų papročių, buvo aukojamos lotynų kalba. Į atkurtą bažnyčią grąžinti du iš trijų autentiški altoriai, klausyklos, suolai, kiti liturginiai reikmenys.

Atkurti architektūrinę, meninę vertę turinčią medinę aštuoniakampę bažnyčią (drauge su varpine, šventoriaus tvora ir kt.) remiantis išlikusia autentiška architektūrine, ikonografine medžiaga, buvo sumanyta muziejuje formuojant XIX a. pab.–XX a. pradžios etnografinio miestelio ansamblį. Pastatas turi išskirtinę meninę architektūrinę, istorinę bei simbolinę reikšmę, jis darniai įsijungia ir dera prie miestelio pastatų ansamblio.

1817 m. pavasarį ant dešiniojo Sasnos kranto, rytinėje dabartinių senųjų kapinių dalyje Sasnavos ir aplinkinių kaimų gyventojai pastatė medinę koplyčią, turėjusią barokinio stiliaus bruožų. Koplyčia buvo pastatyta toje vietoje, kur šiuo metu stovi Knygnešio paminklas.

Šalia koplyčios buvo pastatyta troba bei ūkiniai pastatai. Koplyčia buvo pašventinta Švenčiausios Mergelės Marijos Vardo garbei. Ilgainiui ją supusios kapinės virto šventoriumi, o laidojimo reikmėms buvo skirtas naujas plotas. 1866 m. pabaigoje šioje koplyčioje buvo pakrikštytas būsimasis Lietuvos prezidentas Kazys Grinius. Koplyčią prižiūrėjo vienuoliai marijonai, gyvenantys Marijampolėje.

Senosios bažnyčios išorė buvo nesudėtinga, be dekoro. Fasadus skaidė stačiakampiai langai ir durys, sienos buvo apkaltos vertikaliomis lentomis. Viduje – lygios lubos su sijų apačioje eglutės raštu pritvirtintomis lentelėmis. Viduje stovėjusios keturios poros į viršų laibėjančių kolonų bažnyčios erdvę skaidė į tris navas. Ties pagrindiniu įėjimu du stulpeliai rėmė virš bobinčiaus įrengtą vargonų chorą. Po choru ant sienos kabojo metaliniai laidotuvių vainikai. Bobinčiuje stovėjo masyvus aptašyto rausvo granito akmuo, skirtas švęstam vandeniui laikyti. Jo šone iškalti bažnyčios įsteigimo metai – 1817. Šis akmuo dabar yra mūrinėje bažnyčioje.

Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Marijampolės savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Sasnava [2]
Adresas: Rumšiškės, Rumšiškių sen., Kaišiadorių r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaip išsirinkti kalėdinę eglutę?..... Eglutės šviežumą galima patikrinti nulaužus mažą šakelę. Jei ji lūžta lengvai ir traška, vadinasi, eglė sausa ir buvo nupjauta dar prieš mėnesį iki švenčių, arba jai pakenkė staigūs temperatūros s
Faktai apie vabzdžius..... Ar žinote, kad laumžirgis yra vienas iš greičiausiai skraidančių vabzdžių.Jis gali išvystyti iki 100 km/h greitį
Kaip marginti kiaušinius velykoms?..... aišku kiaušinių marginimo būdų yra ne 1 ir ne trys.. jų yra daug.. tad, keli iš jų..