» Seinų Šv. Agotos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Seinų Šv. Agotos koplyčia
Seinų Šv. Agotos koplyčia © Wikipedia

Tai koplyčia Lenkijos šiaurės rytuose, Palenkės vaivadijoje, Seinų apskrities ir Seinų valsčiaus centras, prie sienos su Lietuva, priešais Seinų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos.

Šv. Agotos koplyčia koplyčia pastatyta 1789 metais durimis į bažnyčią, o ant stogo uždėta medinė Agotos skulptūra, taip pat atgręžta į bažnyčios duris, kad ją matytų iš šventovės išeinantys parapijiečiai. Ši figūrėlė pastatyta ant koplytėlės stogo ant postamento, realaus moters ūgio, su beveik tautiniais drabužiais, puošniu apsiaustu, kairėje rankoje palmės šakelė, o dešinėje duonos kepalėlis. Šnekėta, kad pašventinus ją ir koplyčią Seinuose gaisrai liovėsi. Šv. Agota vadinta ugnies globėja, kuri saugo nuo gaisrų.

Koplyčios viduje yra Šv. Agotos paveikslas nutapytas XVIII a., aptverta 1904 m. pastatyta geležine tvora.

Adresas: Plac św. Agaty, 16-500 Sejny, Lenkija

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Šperų teigiama ir neigiama pusė..... ruošiantis egzaminams, kartais kartu pasidaroma ir taip vadinama "špera". Nežinia čia ko daugiau naudos ar žalos, tačiau turint šperą kišenėje, kartais pasijunti tiesiog visažiniu
Tinginio taisyklių TOP dešimtukas..... daryk poryt tai, ką gali padaryti šiandien, turėsi dvi laisvas dienas
Doug Landis menas..... Doug Landis - menininkas, nors po avarijos yra paralyžiuotas nuo kaklo žemyn, bet piešia nuostabius paveikslus ir juos piešia, ne bet kaip, o pieštuką laikydamas burnoje