» Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčiaSartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia – tai evangelikų liuteronų maldos namai, nuo 1935 m. stovintys Sartininkų kaime, Žygaičių seniūnijoje, Tauragės rajone.

Pirmieji Sartininkų parapijos maldos namai stovėjo gretimame Margiškių kaime. Manoma, kad pamaldos čia vyko XIX a. viduryje ar pradžioje. Vietos centru tapus Sartininkų bažnytkaimiui, liuteronai nusprendė čia pasistatyti savo maldos namus. Įsigijusi žemės sklypą, parapija pasistatė naują bažnyčią. Statybos išlaidas padengė patys parapijiečiai, kurie dosniai aukojo, nors ir nebuvo turtingi. Suolai, altorius ir kiti bažnyčios baldai buvo pargabenti iš senųjų, Margiškiuose buvusių, maldos namų.

Naujoji bažnyčia pašventinta 1934 m. Bažnyčios pastatas sėkmingai išgyveno per II Pasaulinį karą, tačiau jo metu parapija prarado savo archyvą ir biblioteką. 1944 m. prie Sartininkų prisijungė Natkiškių parapija, kurios bažnyčią susprogdino vokiečiai.
1950 m. Sartininkų parapijoje buvo 500 tikinčiųjų. Nuo 1941 m. parapiją aptarnavo vyskupas Jonas Kalvanas ir diakonas Artūras Timpa. 1995–2000 m. jos kunigu buvo vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Tauragės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Sartininkai [2]
Adresas: Pieninės g. 26. Sartininkai.

Pamaldos:
kiekvieno mėnesio 2-ąjį sekmadienį - 13 val.
kun. Mindaugą Dikšaitis.
Tel. +370 657 91100


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vandens šildymo buitinėms reikmėms variantai..... Dražice OKC 125 boileriai būna vertikalūs, patogūs naudoti ir privačiuose namuose, ir daugiabučių namų butuose, ir visur kitur, kur per patį trumpiausią laiką ir labai dažnai reikia pašildyti
Namų puošimas velykoms..... tai ar puošiate namus? Kaip bebūtų, kelios įdomesnės, orginalesnės idėjos pasižvalgius po internetą
2023-ųjų metų poezija..... tai 2023-aisiais metais jau.. sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlome paskaityti ir pajusti šių metų kūrybos dvasią.. ir prisidėti :) ..