» Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sartininkų evangelikų liuteronų bažnyčiaSartininkų evangelikų liuteronų bažnyčia – tai evangelikų liuteronų maldos namai, nuo 1935 m. stovintys Sartininkų kaime, Žygaičių seniūnijoje, Tauragės rajone.

Pirmieji Sartininkų parapijos maldos namai stovėjo gretimame Margiškių kaime. Manoma, kad pamaldos čia vyko XIX a. viduryje ar pradžioje. Vietos centru tapus Sartininkų bažnytkaimiui, liuteronai nusprendė čia pasistatyti savo maldos namus. Įsigijusi žemės sklypą, parapija pasistatė naują bažnyčią. Statybos išlaidas padengė patys parapijiečiai, kurie dosniai aukojo, nors ir nebuvo turtingi. Suolai, altorius ir kiti bažnyčios baldai buvo pargabenti iš senųjų, Margiškiuose buvusių, maldos namų.

Naujoji bažnyčia pašventinta 1934 m. Bažnyčios pastatas sėkmingai išgyveno per II Pasaulinį karą, tačiau jo metu parapija prarado savo archyvą ir biblioteką. 1944 m. prie Sartininkų prisijungė Natkiškių parapija, kurios bažnyčią susprogdino vokiečiai.
1950 m. Sartininkų parapijoje buvo 500 tikinčiųjų. Nuo 1941 m. parapiją aptarnavo vyskupas Jonas Kalvanas ir diakonas Artūras Timpa. 1995–2000 m. jos kunigu buvo vyskupas Jonas Viktoras Kalvanas.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Tauragės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Sartininkai [2]
Adresas: Pieninės g. 26. Sartininkai.

Pamaldos:
kiekvieno mėnesio 2-ąjį sekmadienį - 13 val.
kun. Mindaugą Dikšaitis.
Tel. +370 657 91100


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Video - triukai - fokusai..... įdomių video rinkinukas - fokusų, triukų mėgėjams. Domitės fokusais? pasidalinkite įdomiais video su fokusais, triukais :))
Proto mankšta.....mįslės, galvosūkiai, sudoku, iliuzijos arba, tiesiog įdomių galvosūkių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas ..
Atvirukai žiemos proga..... gražūs ir šilti e-atvirukai žiemos proga - primink draugams, kad jau žiema ir nesvarbu ar balta ar juoda - šiltas e-atvirukas visuomet pradžiugins kiekvieną :)