» Sangrūdos Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sangrūdos Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Sangrūdos kaime, 10 km į pietus nuo Kalvarijos, 4 km į šiaurės rytus nuo Lenkijos sienos.

Parapija atsirado tada, kai Lietuvos-Lenkijos demarkacinė linija Punsko valsčių padalijo į dvi dalis. 1924 m. Dvaro klėtyje buvo įrengta laikina bažnyčia. 1925 m. nupirktas akmeninis dvaro klojimas ir ant jo pamatų pastatyta medinė dvibokštė bažnyčia. 1929 m. bažnyčia pašventinta. 1930 m. pastatyta klebonija. 1971 m. kovo 26 d. bažnyčia sudegė.

Iš buvusios klebonijos (ji 3 m pailginta ir perstatyta) kunigas Kazimieras Skučas 1973 m. įrengė naują bažnyčią, kuri šiuo metu tarnauja kaip šarvojimo salė.

Dabartinė bažnyčia pradėta statyti 1995 m. Sangrūdos parapijos klebono R. Brūzgos iniciatyva. Bažnyčią projektavo architektai iš Vilniaus D. Čeponis ir A. Boruta. Statyba vyko „apglėbiant“ senosios sudegusios medinės bažnyčios pamatus. Bažnyčios statyba kainavo apie 2 mln. litų. Lėšas aukojo šalpos organizacija „Renovabis“ iš Vokietijos, Amerikos lietuvis Algirdas Markevičius, Marijampolės rajono savivaldybė, parapijiečiai. Bažnyčia konsekruota 1999 m. birželio 6 d. Jo ekscelencija vyskupas J. Žemaitis, įvertinęs Sangrūdos klebono Roberto Brūzgos veiklą, savo dekretu jam suteikė Vilkaviškio vyskupijos kapitulos garbės kanauninko titulą.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Marijampolės dekanatas.
Regionas: Suvalkija. Maldos namai Suvalkijoje
Savivaldybė: Kalvarijos savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 5, Sangrūda, Sangrūdos sen., Kalvarijos sav.
Tel: (343) 6 42 35

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10 val.
(per atlaidus – 10, 12 val.)
Antradieniais, penktadieniais – 18 val., trečiadieniais, ketvirtadieniais – 9 val.
Šeštadieniais – 10 val.

ATLAIDAI:
šv. Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (Keliama į sekmadienį).
šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės – spalio 1 d. (Keliama į sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai - Kvietimas..... gražūs e-atvirukai - kvietimai, tinkantys ir mylimiems žmogeliukams ir priešams, jei aišku priešą norite matyt akių horizonte :))
Faktai apie augalus..... Ar žinote, kad tikrieji braškės vaisiai yra maži geltoni grūdeliai uogos paviršiuje. Raudonas minkštimas tėra žiedsostis.
Kūčių ir kalėdų prietarai..... pirmoji Kalėdų diena - tai šeimos šventė. Taip pat orų bei derliaus pranašavimo diena. Jei diena šalta - tai tikėtasi Velykų su sniegu ir vėlyvo pavasario. Jei tądien pasirodo saulė - metai bus de