» Sangėliškių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sangėliškių koplyčiaTai Šalčininkėlių Šv. Jurgio parapijos koplyčia Sangėliškių kaime, Šalčininkų rajone, prie kelio 3922 Žališkės–Mištautonys–Širviai, 4,2 km į rytus nuo Šalčininkėlių. Šv. mišios laikomos lenkų kalba.

Koplyčią supa senųjų kaimo kapinaičių tvora, laisvai sudėta iš lauko riedulių, apsodinta senais medžiais. Į koplyčią patenkama pro naujai išmūrytus raudonų plytų vartus. Šventoriuje yra senų antkapių su geležiniais kryžiais. 200 m į rytus nuo koplyčios, link Kamenos upelio, stūkso mišku apaugusio Sangėliškių piliakalnio liekanos.

Sovietmečiu koplyčia neveikė, stovėjo uždaryta. Teritorija vietinių žmonių buvo minimaliai prižiūrima. Apie 1988 m. vietos kolūkio „Už taiką“ pirmininko Pavelo Griaznovo (g. 1942 m.) rūpesčiu koplyčia buvo remontuojama. Ta proga į atnaujintą koplyčią atvyko pėsčiomis piligrimų žygio „Liublinas-Vilnius-Šalčininkėliai-Sangėliškės“ dalyviai, kurie atnešė ir padovanojo švč. Mergelės Marijos paveikslą. Per iškilmingas mišias altoriuje pakabintą paveikslą pašventino parapijos klebonas Juzefas Narkunas. Nuo to laiko kasmet iš Šalčininkėlių čia atvyksta piligrimų.

Medinė koplyčia stačiakampio plano, užsibaigianti trisiene apside. Priekiniame fasade – keturių kolonų portikas su trikampiu frontonu. Dvišlaitis stogas dengtas skardos lakštais, virš kraigo priekyje iškyla kvadratinis varpinės bokštelis su jame pakabintu varpeliu. Bokštelį vainikuoja didelis geležinis kryžius.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Šalčininkų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Šalčininkų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Sangėliškių k., Šalčininkų r.
Koplyčią supa Sangėliškių kaimo senosios kapinės.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
VII: 15.00 (lenkų, 2 ir 4 mėn. VII).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Trakų pilies tiltas..... Tai pėsčiųjų tiltas Galvės ežere, vedantis iš žemyno į vieną iš didesnių – Pilies salą Trakuose. Čia įrengtas vienas populiariausių turistinių objektų – Trakų salos pilies muziejus.
JAV Uragano „Irene“ siautėjimo akimirkos!..... kaip rašo spauda: Uraganas „Irene“ 11 rytinių Amerikos valstijų ir Kanadoje nusinešė mažiausiai 40 gyvybių ...
Išskirtiniausi pasaulio vaikai..... ar esi girdėjęs, kas protingiausias pasaulyje žmogus, būdamas trejų metų sėdėdavo universitetinėse paskaitose