» Sakelių mauzoliejus Sklepkalnyje

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Sakelių mauzoliejus SklepkalnyjeTai koplyčia, dvarininkų Danilavičių ir Sakelių mauzoliejus stovintis Pavandenės apylinkėse, ant Alkakalnio (sklepkalnio), Gludo ežero pakrantėje, buvusio Pavandenės dvaro teritorijoje.

Sklepkalnis - taisyklinga kūgio formos kalva, iškilusi 198,2 m virš jūros lygio. Stačiausias p. šlaitas (santykinis aukštis siekia 29 m), žemiausias š. šlaitas, pereinantis į plynaukštę.

Pavandenės vardas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo XIV a. Nuo 1553 m. minimas Pavandenės dvaras, buvęs Gludo ežero pakrantėje. Jis yra priklausė Gervydams, Tiškevičiams, Gedgaudams, Danilevičiams, Sakeliams. Labiausiai dvaras suklestėjo Sakelių valdymo metais.

1904 m. mirus dvarininkui Leonardui Sakeliui, Pavandenės dvaro valdytojui, šioje stačiašlaitėje Gludo ežero pakrantės kalvoje jo sūnus Zigmantas Sakelis įrengė šeimos mauzoliejų (laidojimo katakombas). Į jį buvo perkelti ir kitų Sakelių bei ankstesnių Pavandenės dvaro savininkų Danilavičių palaikai. 1930 m., mirus Elenai Sakelienei, mauzoliejus rekonstruotas – naujai išmūrytos akmeninės jo sienos, uždengtas stogas. Šiame mauzoliejuje buvo palaidotas Rainiuose 1941 m. nukankintas Zigmantas Sakelis.

Dabar mauzoliejaus nišos (12) atviros, išdraskytos, palaidojimai sunaikinti. Sovietmečiu vandalams suniokojus Pavandenės dvarą ir mauzoliejų visi jame buvę palaikai perlaidoti Sklepkalnio viršūnėje.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Kelmės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Pavandenė [3]
Adresas: Pavandenė, Užvenčio sen., Kelmės r. sav.
Belikę griuvėsiai

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Pamokančios patarlės..Nemalonumai kyla ne dėl to, kad darome blogai, o dėl piktnaudžiavimo gerumu. [Prancūzų patarlė]
Atvirukai rudens proga..... gražūs bei šilti e-atvirukai rudens proga, primink savo draugams.. kad spalvingiausio metų laiko nepražiopsotų, darbų verpete :)
10 mūsų klausimų JPA FM radijo įkūrėjui Karoliui..Buvo vienas toks atvejis, kai vedėja užmiršo išjungti mikrofoną ir dainos metu šnekėjo su mama. =) Taip pat yra buvę ir atvirkščiai, kai vedėjas galvoja, kad bendrauja su klausytojais nors užmiršta įs