» Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia
Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Ryliškių kaime, 10 km į pietus nuo Nemunaičio. Kunigas Juozapas Čaplikas (1876–1961) Ryliškiuose, savo tėvo paveldėtoje 0,5 valako žemėje, 1918 m. pastatė medinę koplyčią ir pradėjo laikyti pamaldas. 1924 m. įsteigta parapija.

1932 m. pastatyta nauja bažnyčia. Juozas Stasiūnas (Ryliškiuose klebonavo nuo 1936 m.) 1944 m. gruodį pasmerkė bolševikų siautėjimus. Už tai 1947 m. nuteistas 10 m. kalėti ir ištremtas. Į Lietuvą grįžo 1955 ir 1953 m. pabaigoje bažnyčia sudeginta. Pamaldos nuo 1954 m. laikytos Klepočių kaime, ūkininko sodyboje, nuo 1983 m. – Bugonių kapinėse.

Vietos valdžia neleido atstatyti bažnyčios, konfiskavo statybines medžiagas, trukdė melstis. 1993 m. pastatyta ir pašventinta nauja bažnyčia. Leidimas atstatyti gautas 1989 m.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Merkinės dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Ryliškiai, LT-65231 Alytaus r.

Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia nuotraukose:

Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Ryliškių Šv. Monikos bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Susan Magdalane Boyle..... Susan Magdalane Boyle - g. 1961 m. balandžio 1 d. – britų dainininkė, išgarsėjo 2009 m. sudalyvavusi talentų realybės šou Britain’s Got Talent ir užėmusi 2-ą vietą. Tais pačiais metais išlei
Eilėraščiai apie augalus..... stovi beržas - lieknas, išlakus, Per varsnas išbėgęs iš beržyno. Ar jis pats išėjo į laukus, Ar jį vėjas išnešė — kas žino..
Aiškiaregė Vanga..... Aiškiaregė Vanga, taip pat ir žolininkė, pranašė bei mistikė, gyvenusi Bulgarijoje