» Rumšiškių Šv. Onos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rumšiškių Šv. Onos koplyčiaTai medinė koplyčia stovinti Kaišiadorių rajone, Rumšiškių miestelio kapinių centrinėje dalyje, Marių gatvėje.

Koplyčia liaudies architektūros formų, pastatyta 1840 m. Ją yra piešęs dailininkas Kazys Šimonis. Koplyčia atidaroma per Vėlines ir Rumšiškių bažnyčios atlaidus.

Koplyčia yra istorijos ir kultūros paminklas, 1992 m. įrašytas į LR Kultūros vertybių registrą. Šalia koplyčios yra poeto Jono Aisčio kapas, 4 Lietuvos karių kapai.

Kaip ir Rumšiškių bažnyčia su varpine, taip ir ši koplyčia statant Kauno hidroelektrinę buvo perkelta iš senųjų kapinių, kurias užliejo Kauno marios, į naująsias kapines. Sovietmečiu čia ji stovėjo rytiniame pakraštyje.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kaišiadorių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Rumšiškės [4]
Adresas: Marių g. 70A, Rumšiškės, Rumšiškių sen., Kaišiadorių r. sav.
Koplyčią supa Rumšiškių miestelio kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykų simboliai..... Šv. Velykų simboliai visiems labai gerai žinomi: Velykų kiškutis, Velykų margučiai... Bet iš kur jie atkeliavo iki mūsų dienų, ko gero, ne visi galėtų atsakyti
Eilėraščiai apie daiktus..... neįsivaizduoju, kas žmones pastūmėja sukurti eilėraštį apie kažkokį tai daiktą, bet matyt, įkvėpti kūrybai gali ir, sakykim, plyta
Gražūs žodžiai Joninių proga..... Tegu pačią trumpiausią ir linksmiausią metų naktį paparčiai tik Jums pražįsta stebuklingais žiedais.. Kuo geriausios sėkmės, kuo tvirčiausios sveikatos, kuo didžiausios laimės linkiu Jums Joninių