» Rumbonių koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rumbonių koplyčiaTai mauzoliejinė Pilchovskių šeimos koplyčia, esanti Alytaus rajone, Rumbonių kaime, 8 km į šiaurę nuo Alytaus, 1,2 km į vakarus nuo kelio 1110 Alytus–Punios šilas (Panemuninkai). Koplyčia stovi veikiančių kapinių pietrytiniame kampe, prie Rumbonių Švč. Trejybės bažnyčios. Kopyčioje išlikęs laidojimo rūsys (yra anga grindyse), ji stovi uždaryta, nenaudojama.

Kapinės įrengtos bažnyčios užnugaryje, už galinių šventoriaus vartų, pašventintos 1799 m. Jų teritorija padidinta 1868 m. Mūrinė Pilchovskių šeimos koplyčia (su laidojimo rūsiu) kapinėse baigta statyti po 1804 m. Priklauso Rumbonių bažnyčios (pastatyta 1795–1798 m.) su varpine kompleksui, nuo 1997 m. yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, regioninės reikšmės paminklas.

2004 m. koplyčia remontuota: tvarkyti pamatai, stogo danga, perdažyta išorė.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Rumbonys [2]
Adresas: Nemuno g. 55, Rumbonys, Alytaus sen., Alytaus r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Rumbonių kaimo kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Visa kas pradžiugina sielą..... tai dainos, eilėraščiai, menas, mintys, pasakos, patarlės, įvairūs skaitiniai, radijo puslapiai ir tai dar ne viskas :)
Atvirukai su širdutėmis..... gražūs e-atvirukai kuriuose dominuoja širdutės, tinka mylimiems draugams bei priešams, juk meilė neturi ribų :)
Dviejų raidelių OK atsiradimo versijos!..... pritarimo posakio OK išsireiškimo atsiradimo versijų yra labai daug. Manoma, kad jis anglų kalboje atsirado 19 amžiuje..