» Rukų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rukų evangelikų liuteronų bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Rukų kaime, 8 km į šiaurės vakarus nuo Pagėgių, prie Šilutės-Pagėgių kelio, Eisros ir Kamonos santakos. Šios bažnyčios patalpomis kartu naudojasi Rukų evangelikų liuteronų parapijos ir Telšių vyskupijos Rukų Šv. Antano Paduviečio katalikų parapijos tikintieji. 2010 m. birželio 22 d. buvo pasirašyta bažnyčios panaudos sutartis, kuria bažnyčia buvo perleista Romos katalikų parapijos žinion 30-ies metų laikotarpiui, numatant, kad pamaldas joje galės laikyti ir liuteronų parapija.

Rukų evangelikų liuteronų parapija buvo įkurta 1869 m. 1885–1886 m. buvo sumūryta raudonų plytų Rukų evangelikų liuteronų bažnyčia. 1892 m. iškilo raudonų plytų klebonijos (kunigo namo) pastatas. 1937 m. buvo pastatytas papildomas pastatas su parapijos sale.

Po 1945 m. liuteronų bažnyčią perėmė naujai įkurta Rukų šv. Antano Paduviečio parapija. Rukų evangelikų liuteronų parapija atsikūrė 1993 metais. Bažnyčia ir toliau naudojosi Rukų katalikų parapija, kol 1997 m. ją nuniokojo gaisras.

Bažnyčios atstatymui ir remontui lėšos buvo renkamos Vokietijoje, nemažai prisidėjo vietiniai gyventojai. Surinktomis lėšomis buvo likviduota avarinė būklė, pakeistas stogas. Kol bažnyčia buvo remontuojama, katalikų parapija pamaldas laikė 1937 m. statytoje parapijos salėje.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Pagėgių savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Rukai [2]
Adresas: Nemuno g. 2, 99302 Rukai, Stoniškių sen., Pagėgių sav.
Aukštis: 30 m.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Žaidimai su kortomis..Kortos atsirado gilioje senovėje. Spėjama, kad jas atrado egiptiečiai, persai arba indai. Yra net hipotezė, kad lošimas kortomis kilo iš... šachmatų. Tad, pažaidžiame.. ;)
Durbės mūšis..... Kautynės įvyko 1260 m. liepos 13 d. prie Durbės ežero netoli Liepojos. Manoma, kad žemaičiams vadovavo kunigaikštis Treniota. Mūšis baigėsi visiška žemaičių pergale
Sveikinimai bet kokiai progai..... Žmogaus gyvenimas - Tai siekiai, išsipildymai, troškimai.. Bet du gyvenimus gyvena moteris,- Jos rūpesčių, sunkumų nieks nežino. Ji bėga, lekia- taip ir liks. Per amžius buvo taip, kad be jos rank