» Rubikų Šv. Roko bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rubikų Šv. Roko bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Šerkšnėnų seniūnijoje, Rubikų k.; priklauso Telšių vyskupijos Mažeikių dekanatui. Pastatyta 1936 m. 1863 m. sukilimo aukoms atminti Rubikuose buvo pastatyta koplytėlė. 1935 m. kanauninkas Anupras Stonys čia įkūrė filiją ir netrukus pastatė bažnyčią, kuri priklausė Sedos parapijai.

Organizuojant bažnyčios statybą pirmieji atsiliepė pasiturintys ūkininkai Rapalas ir Antanavičius. Žmonės surinko pakankamai lėšų, valdžia parėmė statybinėmis medžiagomis. Statė meistras Tadeušas Norkus, jam talkino Petras ir Valius Strazdauskai. Stogą dengė Donėla. Varpinę statė ir bažnyčios klaupkas bei Didįjį Altorių padirbo Antanas Skabeikis. Varpas nulietas Kaune, J. Masalskio liejykloje 1938 m.

Bažnyčią 1936-08-16 pašventino kunigas Petkus.Už šventoriaus tvoros buvo pasodontos Balėnų girininko Šeteko parūpinti liepų sodinukai, jo rūpesčių medžiais apsodinta ir kapinių teritorija. Kapams vieta parinkta 1935 m. Iki tol mirusiuosius veždavo laidoti į Grūstę ar Ketūnus. 1960 m. Mažeikių rajono vykdomajam komitetui perėmus senosios Mažeikių bažnyčios patalpas, iš jos du šoniniai altoriai ir Švč. Jėzaus Širdies stattula buvo perkelti į Rubikų bažnyčią. Bažnyčia pašvęsta Šv. Roko Išpažinėjo garbei.

1937 m. prie bažnyčios esanti špitolė perleista mokyklai, kuri šiose patalpose yra iki šiol. Bažnyčia medinė, stačiakampio plano, vienanavė. Stogo galuose pastatyti bokšteliai. Šventorius aptvertas medine iš statmenų lentelių tvora. Pakraščiuose auga daug aukštų medžių. Šalia bažnyčios yra medinė varpinė. Bažnyčioje įrengti trys altoriai. Zakrastijonas Kazimieras Juočinskas.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Mažeikių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Mažeikių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Bažnyčios g. 36, Rubikai, Šerkšnėnų sen., Mažeikių r. sav.
Tel: (443) 36586

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie žmogaus organizmą..... Sakoma, norint gerai gyventi, vien pinigų neužtenka, reikia ir sveikatos. O būsi sveikas, tik tuomet kai apie savo organizmą žinosi viską. Tad, gal pradedame nuo faktų? :)
Patys greičiausi pasaulyje..... Smagus video rinkinukas apie neįtikėtiną žmonių miklumą bei greitumą..
Romantiškiausių dainų dešimtukas..... jau keli metai, kaip viena iš romantiškiausių man dainų yra - Bosson. One In A Million... o Jums kokia? išduosite :)