» Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Rozalimo miestelio centre, 0,8 km į pietvakarius nuo Panevėžio-Pakruojo kelio. Bažnyčią 1765 m. pastatė dvarininkai Rozalija Drabišienė-Bielozaraitė ir Adomas Drabišius.

1771 m. jai dovanoti 8 valakai žemės su Gikonių ir Janonių kaimais; paskirtas kunigas. Apie 1773 m. įsteigta parapija. 1794 m. pastatyta nauja medinė bažnyčia. Paežerių seniūnas Rozalimo altarijai 1797 m. dovanojo valaką žemės. Nuo 1819 m. su pertraukomis veikė parapinė mokykla.

Klebonas Titas Gedvila (Rozalime 1885–1893 m.) suremontavo šventoriaus tvorą, įrengė vargonus. Klebonas Konstantinas Olšauskas (1900–1905 m.) išdažė bažnyčią, įsteigė senelių prieglaudą, padidino kleboniją, joje slaptai mokė lietuviško rašto, skelbė blaivybę.

Vikaras Kazimieras Kazlauskas platino lietuviškas knygas, nesutiko evangelijos skaityti lenkiškai. Klebonas Kazimieras Grinkevičius (Rozalime 1906–1936 m.) bažnyčią apdengė skarda.

Per miestelio gaisrą 1930 m. sudegė medinė varpinė. Išsilydė 3 varpai. Iš jų nulietas vienas. Rozalimo klebonas Petras Kuzmickas 1947 m. vasario 18 d. areštuotas, nuteistas kalėti Vorkutoje. Į Lietuvą grįžo 1953 m.

Bažnyčia liaudies architektūros formų, kryžminio plano, dvibokštė. Šventoriaus tvora akmenų mūro. Jame stovi medinė koplyčia.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Pakruojo dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Rozalimas [2]
Adresas: Laisvės a. 1B, 83248 Rozalimas, Rozalimo sen., Pakruojo r. sav.
Tel: (421) 43247

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10.00 val.
Šeštadieniais – pagal susitarimą
šiokiadieniais – 18.00 val. vasaros laiku; 9.00 val. žiemos laiku


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Festivalis-konkursas RUMSHK’14..... Festivaliui-konkursui RUMSHK’14 vis labiau artėjant, skelbiame naujienas! Džiaugiamės, kad sulaukėme nemažą kiekį dalyvių konkurse, kas rodo,kad festivalis-konkursas RUMSHK įgauną pagreitį ir ...
Kaip palengvinti pirmadienio kančias?..... keli patarimai, kurie padės, kad ši diena prabėgtų lengviau, beto jie tinka bet kuriai dienai ne tik pirmadieniui
Keisčiausi sekso įstatymai pasaulyje..... vieno žmogaus kvailystės - vargina, grupės žmonių - baugina. O kai kvailystė dar ir įstatymu tampa - pritrūksta žodžių. Bet, toks tas jau gyvenimas, kartais absurdiškas