» Rokiškio kapinių statinių komplekso Kalvarijos koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rokiškio kapinių statinių komplekso Kalvarijos koplyčiaTai koplyčia priklausanti Rokiškio Kalvarijos – sakralinių statinių kompleksui Rokiškyje, vienas iš Kryžiaus kelio kompleksų Lietuvoje. Pradėtas statyti XIX a. antroje pusėje, bet nebaigtas įrengti, o laikui bėgant apleistas. Kai kurių šaltinių duomenimis, 14 stočių Kryžiaus kelias buvo pastatytas.

Rokiškio Kalvarijos yra regioninis architektūrinis ir sakralinis paminklas, 1993 m. įrašytas į LR Kultūros paveldo registrą.

Laukupio gatvėje esančių kapinių koplyčia pastatyta anksčiau stovėjusios medinės vietoje. Joje yra įrengtas neogotikinis ąžuolinis altorius. Šių kapinių koplytėlės priklausė Rokiškio Kalvarijai. Tai pačiai kuriamai Kalvarijai priklausė koplytėlė ir gretimoje Sodų gatvėje, taip pat koplyčia ir dvi koplytėlės mitologija apgaubtame Velniakalnio priemiestyje (į vakarus nuo V. Lašo gatvės, ties miesto riboženkliu; teritorijos plotas 6,46 ha). Rokiškio Kalvarija nebuvo užbaigta. 1886 m. Rokiškio bažnyčios inventoriuje yra paminėtos už miesto stovinčios Kalvarijos koplyčios.

Kalvarijos koplyčių architektūrai būdinga istorizmo ir neogotikos stilistika. Įrengti lauko akmenų mūro pamatai, riedulių ir skaldytų lauko akmenų bei raudonų plytų mūro su akmens skaldos užpildu sienos, raudonų plytų mūro skliautiniai perdenginiai.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Rokiškio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Rokiškis [6]
Adresas: Laukupio g. 9, 42121 Rokiškis, Rokiškio miesto sen., Rokiškio r. sav.
NEveikianti
Koplyčią supa Rokiškio senosios kapinės.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Idėjos dovanų pakavimui..Tuzinas idėjų kaip įdomiai, gražiai, originaliai supakuoti dovanas..
Velykų tradicijos Lietuvos regionuose..... aukštaičiai tikėjo Velykų bobute bei puošdavo Velykų medelį. Skirtinguose rajonuose Velykė skirtingai įsivaizduojama. Daug kur ji nupasakojama kaip miela moteriškė, kuri dailiame vežimėlyje veža v
Tiubeteika..... tad, ar žinai kas tai per daiktas