» Rimkų Dievo Motinos Gimimo sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rimkų Dievo Motinos Gimimo sentikių cerkvėTai sentikių cerkvė stovinti Rimkuose, Kulvos seniūnijoje, Jonavos rajone. Cerkvė raudonų plytų mūro su bokštu.

XVIII a. Rimkuose įsikūrė sentikiai. Tuomet kaimas priklausė Vilniaus vaivadijai. Tai buvo vienas seniausių rusų centrų Lietuvoje iki pat 1795 metų. Nuo XVIII a. pabaigos minima cerkvė. XIX a. kaimas buvo Kauno apskrityje. 1806 m. gyventojai išsipirko žemę ir tapo laisvais žemdirbiais, čia gyveno apie 300 žmonių. XIX a. nuslopinus Degučių parapiją Rimkai tapo sentikių centru Kauno gubernijoje.

XX a. pradžioje parapijai priklausė bent 1000 tikinčiųjų, nors Rimkuose gyveno 415 žmonių. Apie 1900 m. pastatyta nauja mūrinė Rimkų Dievo Motinos Gimimo cerkvė. XX a. tarpukariu parapija buvo viena didžiausių Lietuvoje, 1937 m. joje buvo 2140 tikinčiųjų. Sovietų valdžia parapiją įregistravo 1948 m. liepą. 1994–1997 m. suremontuota cerkvė.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Jonavos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Sentikių g. 10, Rimkai, Kulvos sen., Jonavos r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Tetėnų koplyčia
Tetėnų koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai atminimams..... Tyliai už lango rauda mėnulis, Man daros kažko taip ilgu. Noreciau menulio paklausti, Ar neužmiršai manes dar tu?
Spiralinis menas..... Nuostabus Chan Hwee Chong menas - tai gan įdomūs spiraliniai piešiniai..
Piešinių ir fotografijų kompozicijos..... Piešinys nuotraukoje... kai fantazija veržiasi pro kraštus... įspūdinga... argi ne taip? :)