» Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia
Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Didžiosios Riešės kaime, 14 km į šiaurę nuo Vilniaus, 1 km į vakarus nuo Vilniaus-Molėtų kelio. Pavadinta Šv. Stanislovo, kankinio Krokuvos vyskupo, vardu. Pamaldos vyksta lietuvių ir lenkų kalbomis.

Manoma, kad pirmąją medinę koplyčią Riešėje XVI a. pradžioje pastatė kunigas Martynas iš Dušnikų. XVII a. pabaigoje koplyčią pastatė kapitula. Manoma, kad ji sunyko arba sudegė XVIII a. pradžioje (1744 m. neminima).

Kazimieras Pliateris Kalno Riešės dvare 1776 m. pastatė koplyčią. Pamaldų laikyti atvažiuodavo vienuoliai iš Verkių. Caro valdžia, tvirtindama koplyčių sąrašą, 1878 m. leido Verkių vikarui Riešėje kasdien laikyti pamaldas.

Riešės Kalno Riešės dvaro savininkė 1903 m. prašė Vilniaus gubernatoriaus leidimo remontuoti koplyčią, kurioje jau 5 m. nelaikomos pamaldos. 1925 m. įsteigta parapija.

1938–1939 m. parapijiečių rūpesčiu pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Bažnyčia istoristinė, stačiakampio plano, vienabokštė, su žemesne apside ir bokšteliu. Vidus 3 navų, bazilikinis. Šventorius apmūrytas.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Kalvarijų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Vilniaus rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Molėtų g. 2, 14260 Didžioji Riešė, Riešės sen., Vilniaus r. sav.
Tel: +370 5 246 9355

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
5-8 mėn.:
I-V: 18.00 (lietuvių-lenkų).
VI: 10.00 (lietuvių-lenkų).
VII: 10.00 (lietuvių), 11.30 (lenkų).

1-4, 9-12 mėn.:
I-V: 17.00 (lietuvių-lenkų).
VI: 10.00 (lietuvių-lenkų).
VII: 10.00 (lietuvių), 11.30 (lenkų).

Išpažinčių klausoma prieš šv. Mišias.
Atidaryta: Darbo dienomis ir šeštadieniais - 45 min. prieš pamaldas, sekmadieniais - 9.00 - 13.00.


Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia nuotraukose:

Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Riešės Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eilėraščiai apie mėnulį..... Danguje mėnulis šviečia, jis vienišas labai, nemyli niekas jo, todėl ir liūdnas jis labai...
Menas iš domino..... Turint daug daug domino... galima ir pažaisti štai tokias pasakiškas dėliones. Įspūdinga? argi ne taip?
Idėja Dovanos pakavimui Nr. 20..... Dovanų pakavimas turbūt vienas iš didžiausių rūpesčių prieš dovanos įteikimą, tad originali idėja dovanai..