» Raseinių Švč. Trejybės cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Raseinių Švč. Trejybės cerkvėTai pirmoji medinė cerkvė Raseiniuose valdžios lėšomis pastatyta 1842 metais. Vilniaus generalgubernatoriaus N. Muravjovo iniciatyva nuspręsta čia pastatyti naują akmeninę cerkvę. 1865 m. medinė cerkvė perkelta į kapines.

Naujoji cerkvė pastatyta 1870 m. nugriautos katalikų bažnyčios vietoje. 1923 m. žemaičių katalikai reikalavo pastatą su sklypu grąžinti jiems, tačiau šventykla išliko stačiatikiams. 1937 m. parapijoje buvo 1321 tikintysis.

1947 m. sovietai įregistravo parapiją. 1949 ir 1956 m. atliktas cerkvės remontas. 1957 m. parapijoje buvo 205 tikintieji. 1996–1997 m. cerkvė vėl remontuota. Šiuo metu ji priskirta Kėdainių cerkvei.

2013-11-19 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Raseiniai [4]
Adresas: Vytauto Didžiojo g. 12, Raseiniai, Raseinių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Kvyklių koplyčia
Kvyklių koplyčia © vietoves.lt

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Įspūdingiausi pasaulio tiltai..... turbūt lengvai atspėsite koks tai tiltas.. būtent šis tiltas laikomas vienas iš lengviausiai atpažįstamų tiltų pasaulyje
Faktai apie varles..... Ar žinote, kad nuodingoji Strėlinė varlė turi tiek nuodų, kad galėtų nužudyti 2200 žmonių
Faktai apie drabužius..... Teigiama, kad būtent Napoleonas sugalvojo sagas ant švarkų. Tokiu atveju jis siekė, kad kareiviai nevalytų savo nosies į švarkus kaip maži vaikai.