» Raseinių Švč. Trejybės cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Raseinių Švč. Trejybės cerkvėTai pirmoji medinė cerkvė Raseiniuose valdžios lėšomis pastatyta 1842 metais. Vilniaus generalgubernatoriaus N. Muravjovo iniciatyva nuspręsta čia pastatyti naują akmeninę cerkvę. 1865 m. medinė cerkvė perkelta į kapines.

Naujoji cerkvė pastatyta 1870 m. nugriautos katalikų bažnyčios vietoje. 1923 m. žemaičių katalikai reikalavo pastatą su sklypu grąžinti jiems, tačiau šventykla išliko stačiatikiams. 1937 m. parapijoje buvo 1321 tikintysis.

1947 m. sovietai įregistravo parapiją. 1949 ir 1956 m. atliktas cerkvės remontas. 1957 m. parapijoje buvo 205 tikintieji. 1996–1997 m. cerkvė vėl remontuota. Šiuo metu ji priskirta Kėdainių cerkvei.

2013-11-19 įtraukta į Kultūros vertybių registrą.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Raseiniai [4]
Adresas: Vytauto Didžiojo g. 12, Raseiniai, Raseinių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kaunas žiemą..... siūlome pasižvalgyti po apsnigtą, apšerkšnijusį Kauno miestą
E-atvirukai TIK vyrams..... gražūs ir šilti e-atvirukai, skirti tik vyrams - įvairiausiomis progomis ir bet kokiam skoniui - sveikink ir būsi pasveikintas :))
Mėnulio akmens skulptūrų parkas..... tai šiuolaikinio meno ekspozicija po atviru dangumi, kurioje eksponuojama skulptoriaus A.Pajuodžio dekoratyvinio akmens skulptūros