» Raseinių evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Raseinių evangelikų liuteronų bažnyčiaEvangelikų liuteronų parapija Raseiniuose buvo įsteigta 1816 metais. 1818 metais buvo pastatyta pirmoji medinė evangelikų liuteronų bažnyčia.

1853 metais iš lik­viduoto vienuolyno žemių rusų valdžia liuteronų parapijai paskyrė žemės sklypą. Vėliau jai atiteko ir nebaigta stalyti karmelitų bažnyčia, kuri buvo perstatyta į liuteronų bažnyčią ir 1862 metais pir­mąjį Advento sekmadienį buvo pašventinta.

Raseinių bažnyčia gyvavo iki 1953 metų, kada sovietų valdžios nutarimu ji buvo nugriauta. Tuo metu Raseinių parapiją aptarnavo kunigas Arvydas Briedis ir Jurgis Gavėnia. Nuo 1953 metų parapijos veikla nutrūko, vykdavo tik atskiros maldos valandos likusiųjų tikinčiųjų namuose.

2001 m. rugsėjo 8 d., po 48 metų pertraukos, įvyko atkuriamosios Raseinių parapijos pamaldos. Parapija susirinko maldai Raseinių stačiatikių bažnyčioje, gavus vietos kunigo ir vyskupo sutikimą. Šiuo metu parapiją sudaro apie 100 narių.

Šiuo metu pamaldoms tikintieji renkasi stačiatikių cerkvėje, esančioje Vytauto gatvėje, prie miesto parko.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Raseiniai [4]
Adresas: Vytauto Didžiojo g. 12, Raseiniai, Raseinių miesto sen., Raseinių r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Pamaldos vyksta trečią mėnesio šeštadienį. Pamaldų pradžia – 12 val.
Kun. Arvydas Malinauskas +37060136050


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Trys karaliai..... Trys karaliai - tai sausio 6-oji diena – kalėdinio laikotarpio vaikštynių ir linksmybių pabaiga. Tądien bažnyčiose šventinama kreida Žmonės, jos parsinešę namo, virš durų užrašo raides K M B su kr
Romantiškiausių dainų dešimtukas..... jau keli metai, kaip viena iš romantiškiausių man dainų yra - Bosson. One In A Million... o Jums kokia? išduosite :)
Kaip geriami alkoholiniai gerimai?..... TEKILA: lyžtelėjau – išgėriau – užkandau. KONJAKAS „DRUŽBA“: atidariau – uždariau...