» Ramučių evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Ramučių evangelikų liuteronų bažnyčiaTai evangelikų liuteronų bažnyčia stovinti Ramučiuose, Šilutės raj. Dabartinė bažnyčia pastatyta 1929 m. Pirmoji laikina bažnyčia Ramučių kaime buvo pastatyta 1900 metais. 1901 metais buvo įkurta ir Ramučių parapija.

Pirmuoju bendruomenės kunigu 1901 m. tapo Karaliaučiaus uni­versiteto teologijos fakulteto auklėtinis, filosofijos daktaras V. Gaiga­laitis. Pradžioje jisai gyveno Eidaičiuose, tačiau netrukus persikėlė prie bažnytėlės į Ramučių kaimą. Ramučių parapija nebuvo didelė: 1921 m. joje buvo 1 950, o 1926 - 1 900 žmonių.

Po karo Ramučių bendruomenė užregistruota 1948 m. rugsėjo 14 d. Jos tarybą - komitetą tada sudarė Jonas Septynius, Hilda Žiogienė, Algis Gricius ir kt. Bažnyčios inventoriaus sąraše išskaičiuotas kuklutis jos turtas: altorius, du kryžiai, keturios žvakidės, du varpai ir 37 suolai (67). Pamaldas laikyti atvykdavo kantorius P. Knispelis, kunigas J. Gavėnis.

1951 m. birželio 17 d. į Ramučius buvo paskirtas ką tik kunigu diakonu ordinuotas M. Klumbys. Jam emigravus į Vokietiją, pamaldas bent retkarčiais laikė kaimyninių parapijų kunigai. Dabar šia bendruomene - joje vos 36 žmonės - rūpinasi kunigas Mindaugas Žilinskis.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Šilutės rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: V. Gaigalaičio g. 6, Ramučiai, Gardamo sen., Šilutės r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Ne už kalnų ir Velykos..... o ar numanot, kaip jaučiasi kiaušiniai prieš velykas? Pasirodo Velykos - kiaušinių baubas :))
Kaip maistui auginami gyvuliai?..Valgote mėsą? O ar teko matyti kaip auginami gyvuliai, kurių mėsa perkame maistui? Video (ru) kelių metų senumo - tačiau teko girdėti, kad taip, kaip bebūtų gaila, ir šiuo
Juozo Erlicko genialios mintys..... Aš mąstau, o jei išdrįstumėm paskelbt: Lietuva – tai bailių ir kvailių tauta! Kiek svečių