» Rainių kančios koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Rainių kančios koplyčiaTai koplyčia stovinti Rainių kaime, Telšių rajone, apie 5 km į pietryčius nuo Telšių, prie kelio 160 Telšiai–Varniai–Laukuva. Pastatyta atminti garsiausiai Lietuvoje sovietinių žudynių vietai.

Koplyčia atidaroma sekmadienių rytais, tada čia vyksta pamaldos, į kurias susirenka Rainių, Viešvėnų kaimų žmonės, atvažiuoja tikinčiųjų ir iš Telšių. Žmonių čia atvyksta ir per Rainių žudynių metines, kurios sutampa su Joninėmis.

1991 m. įtraukta į LR Kultūros vertybių registrą.

Antrojo pasaulinio karo pradžioje iš buvusio Telšių kalėjimo 1941 m. naktį iš birželio 24-osios į 25-ąją bolševikai į Rainių miškelį išvežė ir ten žiauriai nužudė 76 politinius kalinius. Prasidėjus antrajai sovietinei okupacijai pradėta statyti koplyčia buvo nugriauta, Rainių miškelis iškirstas. Siekta, kad žmonės pamirštų baisiąją tragediją ir jos kaltininkus. Tačiau Rainių aukų kančios neišblėso žmonių atmintyje. Koplyčia pradėta statyti 1990 m. vasario 7 d., pašventinta 1991 m. birželio 23 d., minint 50-ąsias kankinių nužudymo metines. Pagal J. Virako eskizus koplyčios projektą padarė Telšių rajono vyr. architektas Algirdas Žebrauskas.

Koplyčios lubose nutapytos freskos (aut. Antanas Kmieliauskas), kuriose pavaizduoti Rainių kankiniai. Langus puošia vitražai, vaizduojantys kančią (aut. Algirdas Dovydėnas). Koplyčios rūsyje įrengta ekspozicija, kurioje pasakojama apie šią skaudžią tragediją.

Vyskupija: Telšių vyskupija.
Dekanatas: Telšių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Telšių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Telšių g. 1, Rainiai, Viešvėnų sen., Telšių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Juokeliai..... su šypsena veide, juk gyvenasi lengviau.. argi ne taip?
Faktai apie mikrobangų krosneles..... Ar žinote, kad mikrobangų krosnelės veikia efektyviausiai kai sušyla. Jei prieš šildydami maistą paliktume mikrobangų krosnelę veikti tuščią 3 sekundėms, tai sumažintų bendras energijos sąnaudas i
Namų puošimas velykoms..... tai ar puošiate namus? Kaip bebūtų, kelios įdomesnės, orginalesnės idėjos pasižvalgius po internetą