» Raguvos Dievo Motinos Gimimo cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Raguvos Dievo Motinos Gimimo cerkvėTai cerkvė stovinti Raguvos rytiniame pakraštyje, Fermos kaime. Priklauso Raguvos Dievo Motinos Gimimo parapijai.

Cerkvė pastatyta 1875 m. iždo lėšomis. 1914 m. parapijoje buvo 243 tikintieji. Po I pasaulinio karo cerkvės ūkis Velžyje nusavintas – žemė atiduota mokyklai, pieno fabrikui ir vietos valdžiai, o maldos namuose apsigyveno mokytojai. Cerkvė tapo Panevėžio Viešpaties Prisikėlimo cerkvės filija.

1927 m. apylinkėse buvo 85 stačiatikiai. Tarybų valdžia cerkvę įregistravo tik 1959 metais, tuomet jai priklausė 25–35 tikintieji, šventikas kas mėnesį atvykdavo iš Panevėžio. 1963 m. vietos valdžia ketino parapiją naikinti, tačiau cerkvės neuždarė, nors pamaldos vyko nereguliariai, kartais net rečiau nei kasmet.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Panevėžio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vilniaus g. 12A, 38153 Ferma, Raguvos sen., Panevėžio r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdinė dekoracija Nr. 1..... prieš kalėdas, dažną kamuojantis klausimas... kaip papuošti namus? Taigi, paprasta, nesudėtinga kalėdinė kompozicija..
Mezgimo gatvės menas..... Mezgimo gatvės menas - mėgstate megzti ir jau save ir šeimą bei draugus apmezgėte, pasidairykite, kiek dar mezgimui idėjų
Fejerverkai nuo aukščiausio pastato pasaulyje..... Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) yra aukščiausias pasaulyje statinys Burj Dubai. Šio pastato aukštis yra 828 metrų